Субота 18 трав. 2024
Акція «Моє дерево Перемоги»: практичні поради щодо озеленення території

З нагоди свого 25-річчя та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, ВДС «Екологічна варта» проводить акцію «Моє дерево Перемоги».
Мета акції – формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень.
Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопаду. У разі весняного садіння деревні породи краще приживаються, ніж під час осіннього.
Для того, щоб посадити дерево, необхідно:
1. Визначити територію для садіння дерев.
2. Погодити садіння дерев (кількість та види) з органами державної влади, місцевого самоврядування.
3. Розмітити місця висаджування дерев та погодити з фахівцями-дендрологами.
4. Підготувати територію для розміщення посадкових місць. Ділянку, призначену для садіння дерев і чагарників, у першу чергу очищують від сміття, у тому числі природного.
5. Підготувати посадкові ями. Під час копання ям верхні шари ґрунту складають в один бік, нижні – в інший. Якщо ґрунт із ям є зовсім непридатним (будівельне сміття, важка глина та ін.), його замінюють на доставлену з іншого місця родючу землю.
6. Правильно вибрати час садіння залежно від погодних умов.


Механізм садіння дерев
Безпосередньо перед садінням рослини дно підготовленої ями необхідно розпушити на глибину 10–15 см. Потім у яму насипають родючий ґрунт приблизно на дві третини її глибини та ущільнюють притоптуванням.
Проте у будь-якому разі кореневій системі рослини під час висаджування бажано надати вільну форму розташування без перегинів, загинів, підвертання. Тому в процесі заповнення ями ґрунтом необхідно стежити, щоб через надлишок землі не довелося підрізати кореневу систему. Саджанці перед садінням ретельно оглядають, пошкоджене та сухе коріння обрізають. Так само обрізають сухі, розплющені кінці здорових коренів. Зрізи роблять навскіс, щоб вони були повернуті до поверхні насипаної на дно ями землі. Перед садінням необхідно вмочити коріння рослини у бовтанку. Саджати дерево зручніше вдвох. Один ставить дерево на втрамбований горбик землі і розправляє корені, при цьому треба стежити, щоб коренева шийка була на 6–8 см вище від рівня землі, щоб після осаджування землі в ямі коренева шийка опинилася на одному рівні з поверхнею ґрунту. Після встановлення дерева в ямі друга людина рівномірно засипає коріння пухкою землею, а перша у цей час злегка струшує стовбур дерева, щоб земля краще заповнювала простір між корінням.
Коли корені вкриються землею, струшування припиняють і яму заповнюють до кореневої шийки. Навколо посадженого дерева формують валик висотою 10–12 см і виливають в ямку 2–3 відра води, що ущільнює ґрунт, краще зв’язує його з корінням. Не рекомендується ущільнювати землю ногами під час заповнення ями, тому що під час утоптування досить часто пошкоджуються дрібні корінці.
#Моє_дерево_Перемоги
#ВДС_Екологічна_варта

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи