Субота 28 трав. 2022
Малі ГЕС

Малі ГЕС  — гідроелектростанції  із потужністю до 10 МВт. Згідно з сучасною міжнародною класифікацією за нормативом ООН, до малих гідроелектростанцій (МГЕС) відносять гідроелектростанції потужністю від 1 до 30 МВт, до міні-ГЕС — від 100 до 1000 кВт, до мікро ГЕС — не більше 100 кВт.

Ladizhinska GESНинішня кампанія масового будівництва малих ГЕС у Карпатах – це черговий популістський антиукраїнський проект, у якому заінтересовані приватні структури, що стоять за ним. Вигоди матимуть винятково бізнесмени, які будуватимуть, продаватимуть труби великого діаметра, ввозитимуть дороге зарубіжне обладнання, яке не виробляють в Україні, а також експлуатуватимуть за рахунок опосередкованих бюджетних дотацій ці споруди. 

Позиція ВЕЛ

Позиція Всеукраїнської екологічної ліги щодо будівництва Канівської ГАЕС

Карпатський регіон – один з ключових туристичних центрів в Україні, який щороку відвідує понад 2 мільйони мандрівників. Заплановане будівництво понад 500 малих ГЕС дериваційного та гребельного типів знищить туристичну привабливість Карпат і є вкрай небезпечним для природи.

Nedoliky GES

Екологічні недоліки при будівництві малої ГЕС (згідно з даними Інституту відновлювальної енергетики НАН України)

Події

Семінар "Перспективи та наслідки будівництва малої ГЕС на р. Случ (26 грудня 2014 р.)

Круглий стіл "Перспективи і доцільність будівництва Канівської ГАЕС" (4 липня 2014 р.)

Мітинг проти будівництва міні ГЕС на річці Рось (19 червня 2014 р., м. Біла Церква)

 Фахівці наголошують, що внаслідок такого будівництва активізуються зсуви, селі та ерозійні процеси, які матимуть негативні наслідки для ряду населених пунктів, зміниться гідрологічний режим територій, буде порушено прирічкові ліси, які нині захищають населення від раптових повеней під час катастрофічних погодних явищ. Крім того, погіршиться якість води у річках і в цілому в регіоні, зникне більшість водних організмів, зокрема червонокнижних, буде втрачено промислові види риб. Природні екологічні коридори після будівництва такої кількості об’єктів будуть остаточно порушені або зруйновані.

Інформаційні матеріали

Еколого-економічні аспекти у питанні будівництва малих ГЕС у Карпатах (Т. Тимочко)