Четвер 01 груд. 2022
Жовтень
Жовтень (19)

Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Шановні пані та панове!
24–25 листопада 2022 року планується проведення Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбудеться у м. Київ у форматі онлайн.
Ключова тема Форуму – Дорожня карта реалізації Закону України «Про управління відходами». Організатором заходу є Всеукраїнська екологічна ліга. Форум проводиться за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Форум 3
У 2022 році Україна веде героїчну і виснажливу боротьбу проти російської збройної агресії, наслідками якої є бомбардування великих міст і маленьких селищ, загибель людей. Через обстріли промислових підприємств, місць накопичення небезпечних відходів, об’єктів критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини. На фоні багаторічних проблем поводження з відходами в Україні, сьогодні однією з найгостріших проблем є накопичення відходів війни. Снаряди, ракети та уламки від них, згорілий, пошкоджений транспорт та військова техніка, медичні відходи, акумулятори та руїни будівель, усе це – відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді та на нашій землі після бойових дій.
Форум 1
Метою Форуму є визначення пріоритетних шляхів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення транскордонного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація екологічно дружніх, ресурсо– та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.
Форум 2
До участі у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.
За рішенням Оргкомітету Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» оргвнесок за участь у форумі у 2022 році скасовується. Але ми закликаємо, за можливості, долучитись до збору коштів на придбання термоодягу та технічного обладнання для наших славних захисників. Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league.
Оформлення участі у конференційних заходах:
Необхідно до 15 листопада 2022 року надіслати:
– заповнену реєстраційну форму (бланк додається) на електронну адресу Оргкомітету Форуму: vidhody.org@gmail.com
– текст доповіді, якщо учасник планує публікацію (вимоги до оформлення доповідей додаються) * в збірці матеріалів Форуму.
*Автори мають самостійно пересвідчитися в отриманні Оргкомітетом надісланих реєстраційної форми та доповіді.
До Програми Форуму будуть внесені теми виступів лише тих учасників, які надіслали текст доповіді. Детальний розклад Форуму, електронну версію збірки доповідей та презентації учасників Форуму отримають зареєстровані учасники.
Для контактів та отримання додаткової інформації:
Олена Пащенко +380961744793, +380990554739,+380442893142
e-mail: vidhody.org@gmail.com
Маємо надію на Вашу участь та подальшу співпрацю!
З повагою,
Оргкомітет Національного форуму
«Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
У 2022 році Всеукраїнська екологічна ліга відзначає свій 25-річний ювілей. Сьогодні ВЕЛ – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні. Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу.
Найгострішим питанням сьогодення є вплив військової російської агресії, яка спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років. Зникають або скорочуються деякі види трав, квітів, в тому числі і червонокнижних. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви. Експерти та активісти ВЕЛ від початку повномасштабного вторгнення фіксують злочини російських окупантів проти довкілля. Всі обласні організації допомагають переселенцям та займаються волонтерською діяльністю, проводять заходи на підтримку ЗСУ.
Всеукраїнська екологічна ліга відмовляється від проведення святкових заходів до свого ювілею, натомість прийнято рішення про збір коштів на придбання обладнання та термоодягу для Збройних Сил України.
Діймо разом на захист України, її довкілля та майбутнього!
Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league
 
ВЕЛ ДЛЯ ЗСУ
 
 
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Внаслідок порушення режиму роботи енергоблоків ЗАЕС тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач атомної станції. Температура води опустилась до +13˚С, що є критичним для іхтофауни цієї водойми.
Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов’язані. Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю. Зариблення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС проводилось двічі на рік. Це дозволяло підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми та забезпечувати безпечну роботу АЕС. Оскільки іхтіофауна сприяє зменшенню інтенсивності евтрофікації водойми, виконує функцію контролю над кількістю фітопланктону і молюсків, завдяки чому покращується якість води.
У 2021 році в акваторію водойми було випущено близько 500 тисяч особин риб: товстолоби, білі амури, червоний і дзеркальний короп. Наразі у ставку переважають 2 види риб – тепловодна телапія та азійським сом.
Зниження температури води у ставку-охолоджувачі призвело до масового вмирання риби. Якщо температура води не підніметься найближчим часом, десятки тонн мертвої риби опиняться на поверхні водойми.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих заходів від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – російської федерації.
 
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Відео: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»»
П'ятниця, 28 жовт. 2022 Автор
Всесвітня Хартія Природи – міжнародний декларативний документ, який прийнято 28 жовтня 1982 року у Нью-Йорку (США) Генеральною Асамблеєю ООН.
У цьому документі визначені загальні принципи поведінки держав і народів стосовно навколишнього середовища:
– Природу потрібно поважати і не порушувати її основні процеси;
– генетична основа життя на землі не повинна наражатися на небезпеку;
– принципи збереження природи застосовуються до всіх ділянок земної поверхні;
– використання людиною ресурсів суходолу, моря і атмосфери не повинно вплинути на цілісність екосистем і видів, з якими вони співіснують;
– Природу потрібно захищати від негативних впливів внаслідок війни або інших ворожих дій.
 
День прийняття Всесвітньої хартії природи 1
 
 
Всесвітня Хартія Природи визначила пріоритетні напрями екологічної діяльності міжнародної спільноти і вплинула на подальше формування екологічної політики держав світу.
З початку повномасштабного вторгнення росії на території України вплив військової російської агресії, яка окрім людських жертв та руйнацій призводять до знищення природних територій нашої країни.
Експерти ВЕЛ збирають інформацію щодо екологічних злочинів російських окупантів ще з 2014 року. Тоді було проведено дослідження щодо завданої шкоди лісовим насадженням на території Луганської області, експерти нарахували понад 14 мільярдів гривень збитків, завданих ворогом. Також було досліджено забруднення ґрунту й води у Донецькій області – проби ґрунту відбирались на територіях НПП «Святі гори», відділення «Крейдова флора» та Українського степового природного заповідника.
З 24 лютого 2022 року активісти та експерти ВЕЛ почали фіксувати екологічні злочини російських військових проти довкілля.
 
Лісова пожежа
 
Лісова пожежа
 
Зараз російські окупанти знищують оселища та особливо цінні території, де існують різні види тварин і рослин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Лісові, лугові та інші екосистеми страждають від пожеж внаслідок обстрілів російських окупантів. Водні екосистеми зазнають забруднення через пошкодження фільтраційних станцій та підриву дамб.
 
Мертві дельфіни
 
Мертві дельфіни
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу (Рівненщина)
 
Зруйновані будинки
 
Зруйновані українські будівлі внаслідок російських обстрілів
 
росія – країна-терорист, яка порушує всі можливі міжнародні зобов’язання, зокрема і принципи Всесвітньої Хартії Природи!
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає рішучих дій від європейських природоохоронних організацій для зупинення російського агресора та збереження природних екосистем для нашого спільного, мирного майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: мережа Інтернет
Четвер, 27 жовт. 2022 Автор
У 2022 році Всеукраїнська екологічна ліга відзначає свій 25–річний ювілей. Багато років тисячі людей в усіх регіонах України присвячують свої знання, свій час та енергію для досягнення спільної мети – зберегти красу та унікальність природи України для майбутніх поколінь.
Сьогодні ми започатковуємо серію інтерв’ю, розповідей людей, які 25 років поспіль об’єднались, згуртували навколо себе однодумців та створили потужну і дієву громадську організацію.
Говоримо з Тетяною Тимочко, головою ВЕЛ про найважливіші напрями діяльності та особливості роботи організації під час війни.
 
1. Тетяно Валентинівно, зараз часто чуємо вираз «не на часі». Можливо, це стосується і такої важливої для вас події, як відзначення 25-річчя Всеукраїнської екологічної ліги?
Дійсно, ми переживаємо важкий і навіть трагічний час. 24 лютого 2022 року назавжди залишиться страшним днем української історії. Військова російська агресія спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років і можуть стати причиною мутації рослин. Зникають або скорочуються деякі види трав, квітів, в тому числі і червонокнижних. Дерева гинуть від вибухів та пожеж. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви.
Саме у цей складний час Всеукраїнська екологічна ліга підводить підсумки багаторічної роботи з формування природоохоронного світогляду й культури українців, інтеграції екологічної складової в регіональну та національну політики, пропонує рішення щодо нових викликів для довкілля, які спричинила війна та її довготривалі наслідки.
 
Активісти ВЕЛ
 
Сьогодні Всеукраїнська екологічна ліга – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні, осередки Ліги представлено в усіх областях України, загальна кількість членів організації становить понад 17,5 тис. осіб.
Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу. Нам вдалося органічно поєднати наукові дослідження, управлінський потенціал та активну громадянську позицію.
І саме зараз Україні потрібні фахівці з питань екологічної безпеки, які знають об’єкти та території критичної інфраструктури і які можуть запропонувати шляхи розв’язання або мінімізації наслідків військових дій для довкілля.
 
Правління ВЕЛ
 
Правління ВЕЛ
Виграїв
 
Члени Всеукраїнської екологічної ліги
 
2. Які напрями діяльності ВЕЛ є пріоритетними?
З перших років нашої громадської роботи ми працювали на випередження, використовували вже діючі та створювали нові процедури й інструменти участі громадськості у формуванні та реалізації національної екологічної політики, внесення пропозицій щодо удосконалення природоохоронного законодавства з питань збереження живої природи, екологічної безпеки, поводження з відходами, екологічного моніторингу та оцінки впливу на довкілля.
Реалізація в Україні реформи децентралізації у 2016–21 роках відкрило можливість для активістів ВЕЛ брати участь у формуванні регіональних стратегій, місцевих програм розвитку, які мають забезпечують захист і відтворення лісових і водних ресурсів, ґрунтів, ландшафтного та біологічного різноманіття, розвиток національної екологічної мережі.
Всеукраїнська екологічна ліга сприяє інтеграції екологічної складової в усі сектори суспільного життя та економіки, лобіює запровадження європейських стандартів та засад збалансованого розвитку. Наукова рада ВЕЛ підтримує розроблення та впровадження екологічно збалансованих, енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
Ми організовуємо заходи громадського контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, проводимо експертні дослідження та оцінку впливу на довкілля, допомагаємо місцевим громадам у припинені діяльності, яка загрожує екологічній безпеці та здоров’ю громадян.
 
Екологічні проблеми р. Рось
 
Члени ГО Екологічна варта
 
Співпраця з освітніми установами
 
Члени ВЕЛ
Надзвичайної уваги протягом усіх 25 років нашої діяльності ми надаємо формуванню екологічного світогляду, поширенню інформації про стан довкілля, підвищенню рівня екологічної освіти та культури, підтримці освіти в інтересах збалансованого розвитку.
3. На сьогодні Ліга є впливовою і найбільшою мережевою природоохоронною організацією в Україні. Що є основою вашої стійкості та успіху?
За 25 років наша громадська організація пройшла складний шлях становлення, розвитку, пошуку найбільш дієвих механізмів громадського впливу. Основою ВЕЛ є керівники наших організацій та осередків, активісти у великих містах і найвіддаленіших селах – люди, віддані справі збереження довкілля. Від належності до лав Ліги ніхто не шукає матеріальних переваг і посад. Громадська ініціатива, дух щирої дружби і підтримки, відповідальність за свою позицію – це унікальна відмінність ВЕЛ.
Всеукраїнська екологічна ліга дякує усім, хто упродовж 25 років підтримував нашу організацію, сприяв її розвитку та робив внесок у справу захисту довкілля. Ми цінуємо наших активістів, які намагаються зберегти заповідні ділянки, ліси, степи, річки й гори нашої рідної землі для майбутніх поколінь. Хочу побажати Україні миру, Перемоги та чистого довкілля!
 
Середа, 26 жовт. 2022 Автор
Всеукраїнської екологічна ліга виступає проти ухвалення законопроєкту № 8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності».
Положення цього законопроєкту в умовах воєнного стану створюють ризики для довкілля, життя та здоров’я громадян, суперечать вимогам національного та євроінтеграційного законодавства, руйнують перспективи впровадження в Україні засад збалансованого (сталого) розвитку.
Зокрема:
1. Законопроєкт повністю ігнорує врахування/інтеграцію екологічної складової у процесі господарської діяльності. Це суперечить засадам Європейської Зеленої угоди, природоохоронним директивам Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, принципам зеленої відбудови у повоєнний період.
2. Законопроєкт створює штучні обмеження щодо участі громадськості, Міндовкілля та Міністерства охорони здоров’я України, інших установ у процесі ухвалення рішень, що стосуються екологічної безпеки, життя і здоров’я громадян. Це суперечить Оргуській конвенції, іншим міжнародним зобов’язанням України.
3. Законопроєкт створює серйозні корупційні ризики оскільки впроваджує дерегуляцію бізнесу за спрощеною процедурою через внесення змін до законодавства (щодо скасування дозвільних документів) та актів КМУ, якими затверджується виключний перелік інструментів державного регулювання господарської діяльності із залученням представників бізнесу. Це спричинить перепони у реалізації міжнародних інвестиційних проєктів в Україні.
4. Законопроєкт обмежує подальше впровадження євроінтеграційних законів, оскільки ухвалення та реалізація правових актів ЄС супроводжується введенням в дію дозвільних документів, які досі не діяли в Україні (наприклад, єдиний інтегрований дозвіл у природоохоронній сфері, який треба запровадити відповідно до Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24 листопада 2010 року «Про промислове забруднення (інтегроване запобігання та контроль забруднення)»).
Всеукраїнська екологічна ліга звертається до народних депутатів України з вимогою зняти з розгляду законопроєкт № 8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності», як такий, що негативно вплине на стан екологічної безпеки, має корупційні ознаки і порушить процес європейської інтеграції України.
 
Зелений курс
Понеділок, 24 жовт. 2022 Автор
Російські окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС в Херсонській області. Згідно з Женевськими конвенціями, установки і споруди, що містять небезпечні сили, а саме: греблі, дамби й атомні електростанції, не повинні ставати об’єктами нападу (cт. 56, Додатковий протокол до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I), від 8 червня 1977 року).
Дії росії є порушенням міжнародного права!
Каховська ГЕС – нижня і остання за рахунком (шоста) ступінь в каскаді Дніпровських гідроелектростанцій, забезпечує річне регулювання стоку Дніпра. Дамба Каховської ГЕС утримує обсяг близько 18 млн м3 води. Каховське водосховище надзвичайно важливе для економічного комплексу півдня України, воно забезпечує водою ЗАЕС, зрошування земель, питне водопостачання півдня (якщо рівень води у водосховищі знизиться хоча б на 1 м, то питні водозабори не працюватимуть, Північно-Кримський канал теж залишиться без води).
В перші дні повномасштабної російської збройної агресії в лютому 2022 року окупанти захопили Північно-Кримський канал та Каховську ГЕС (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../2266-mizhnarodnyi-den-dnipra ).
В разі підриву дамби в зоні затоплення опиниться близько 100 населених пунктів Херсонської області, у тому числі й Херсон – це спричинить техногенну катастрофу! Великі об’єми води із надзвичайною швидкістю будуть зносити все на своєму шляху, руйнуючи всю інфраструктуру, масштаби катастрофи будуть мати і транскордонний вплив! Також, підрив Каховської ГЕС може залишити Запорізьку АЕС без води для охолодження, що спричинить додаткові ризики для ядерного об’єкту.
 
Каховська ГЕС 1
 
 Каховська ГЕС
 
окупована Каховська ГЕС
 
Окупована Каховська ГЕС
 
 
Дніпровська ГЕС 1941
 
Дніпровська ГЕС після підриву, 1941
 
 
В історії України уже траплялась така техногенна катастрофа, 18 серпня 1941 року радянські війська підірвали греблю Дніпровської ГЕС, що призвело до утворення в дамбі розриву близько 150 метрів. Потужна хвиля води висотою у 30 метрів затопила населені пункти у Хортинських плавнях, загинули десятки тисяч людей.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає рішучих дій від європейських урядів для якнайшвидшого зупинення рф –держави-терориста. Необхідно провести в першу чергу розмінування Каховської ГЕС та її демілітаризацію!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: мережа Інтернет
 
 
П'ятниця, 21 жовт. 2022 Автор
Відбулось онлайн засідання Правління Всеукраїнської екологічної ліги, учасники якого обговорили актуальні питання:
- Позиція ВЕЛ щодо найгостріших екологічних проблем в умовах російської збройної агресії, зокрема: питання збереження біорізноманіття та ПЗФ, стан ґрунтів, водних ресурсів, поводження з ТПВ та відходами війни, забруднення довкілля.
- Проведення регіональних тематичних круглих столів до 25-річчя Всеукраїнської екологічної ліги;
- Посилення інформаційної роботи осередків ВЕЛ в соціальних мережах з питань захисту довкілля та поширення інформації щодо екологічних злочинів російських окупантів.
Тетяна Тимочко, голова ВЕЛ, наголосила, що Україна переживає важкий і навіть трагічний час. Військова російська агресія спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років і можуть стати причиною загибелі природних екосистем. Зникають деякі види флори і фауни, в тому числі і червонокнижні. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви. 800 об’єктів ПЗФ зазнали пошкоджень або знаходяться в окупації.
Саме у цей складний час Всеукраїнська екологічна ліга підводить підсумки 25-річної роботи з формування природоохоронного світогляду й культури українців, інтеграції екологічної складової в регіональну та національну політики, пропонує рішення щодо нових викликів для довкілля, які спричинила війна та її довготривалі наслідки.
 
Пожежа в Чорнобильській зоні
 
Сьогодні Всеукраїнська екологічна ліга – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні, осередки Ліги представлено в усіх областях України, загальна кількість членів організації становить понад 17,5 тис. осіб.
Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу. Нам вдалося органічно поєднати наукові дослідження, управлінський потенціал та активну громадянську позицію.
І саме зараз Україні потрібні фахівці з питань екологічної безпеки, які знають об’єкти та території критичної інфраструктури, і які можуть запропонувати шляхи розв’язання або мінімізації наслідків військових дій для довкілля.
 
Правління ВЕЛ 2
Наталія Фоміна, голова Черкаської обласної організації ВЕЛ, привернула увагу до екологічного виховання дітей як вагомого чинника у формуванні свідомого громадянина та патріота, підтримала ідею впровадження пілотного проєкту з реабілітації малих та середніх річок. на прикладі річки Рось. Поінформувала про спробу ДП «Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» провести консультаційні слухання щодо можливості відновлення проєкту будівництва Чигиринської АЕС. Всеукраїнська екологічна ліга висловлює категоричне заперечення проти такого будівництва.
Марія Корбут, голова Житомирської обласної організації ВЕЛ, розповіла про наукову діяльність активістів організації, проведення XVIII Всеукраїнської конференції «Сучасні проблеми екології» на базі Житомирської політехніки, поінформувала про проекти в рамках Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу «Erasmus+».
Erasmus 02 428x300
Мирослав Мальований, голова Львівської ОО ВЕЛ, анонсував проведення 7-го міжнародного конгресу «Сталий розвиток: захист навколишнього природного середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування». Головний напрямок наукових досліджень осередку спрямований на адаптацію змін клімату. Активісти обласної організації беруть учать в Програмі міжнародної співпраці Європейського Союзу «Erasmus+» та займаються організацією «Центру адаптації змін клімату».
Наталія Міронова, голова Хмельницької ОО ВЕЛ, наголосила на актуальності обговорення проблем атомної енергетики, з огляду на ядерний тероризм росії. Серед учасників засідання відбулась дискусія щодо плюсів та мінусів атомної енергетики.
Алла Прищепа, голова Рівненської обласної організації ВЕЛ розповіла про співпрацю з Рівненською обласною та міською адміністраціями, представники організації особливу увагу приділяють питанням охорони та відновлення водних об’єктів, зокрема, проєкту щодо відновлення р. Устя в межах Рівненської області. Проблемним питанням залишається поводження з відходами та підготовка регіонального плану управління відходами.
Ольга Гелевера, голова Наукової ради Кіровоградської обласної організації ВЕЛ, зазначила що осередок здійснює активну просвітницьку роботу з дітьми та молоддю, проводить ґрунтовну наукову роботу щодо дослідження техногенного впливу об’єктів урановидобування на ландшафти життя та здоров’я людей в контексті російської збройної агресії.
Василь Манівчук, голова Закарпатської обласної організації ВЕЛ, зазначив що осередок активно проводить еколого-освітні заходи для дітей та молоді, зокрема конкурси та екологічні акції. Відбувається співпраця з органами місцевої влади – досліджуються питання щодо пересихання річок, змін клімату. Експерти ВЕЛ залучені до оцінки впливу військових дій на території Закарпаття. Наголошено на можливих загрозах для довкілля у процесі реалізації Держводагентсвом проєкту створення дамби для виловлювання ТПВ на Тисі. Це може викликати загрозу в транскордонному контексті, оскільки при паводку швидкість потоку збільшується і зібране сміття може прорвати дамбу та створити локальне забруднення території нижче за течією біля кордону з Угорщиною.
Дунайський митець
 
Дунайський митець - 2022
 
Брелки
 
Наталія Мацай, голова Луганської обласної організації ВЕЛ, розповіла про проблеми та особливості роботи під час вимушеного переміщення через військову російську агресію.
Учасники засідання обмінялися думками щодо шляхів розв’язання екологічних проблем в умовах війни, наголосили на обов’язковому врахуванні екологічної складової повоєнного відновлення України, напрацювали спільні напрями діяльності. Експерти та активісти ВЕЛ від початку повномасштабного вторгнення фіксують злочини російських окупантів проти довкілля. Всі обласні організації ВЕЛ допомагають переселенцям та займаються волонтерською діяльністю, проводять заходи на підтримку ЗСУ. Учасники засідання підтримали ініціативу обласних організацій ВЕЛ щодо дослідження впливу російської збройної агресії на природні екосистеми, проведення щорічного Національного форуму поводження з відходами, регіональних тематичних круглих столів з питань екологічної та радіаційної безпеки, збереження природоохоронних територій, стану ґрунтів та водних ресурсів, питань екологічної просвіти та виховання.
Правління ухвалило рішення щодо скасування святкових заходів до 25-річчя Всеукраїнської екологічної ліги. Натомість, одноголосно підтримано рішення про збір коштів на придбання дронів для Збройних Сил України.
Всеукраїнська екологічна ліга 25 років на захисті довкілля! Все буде Україна!
Четвер, 20 жовт. 2022 Автор
Від початку військового вторгнення росії в Україну третина діючих українських електростанцій, в тому числі найбільша в Європі атомна станція – Запорізька АЕС, була окупована чи зазнала пошкоджень внаслідок російських обстрілів.
За останні тижні українська енергосистема піддалася масштабним ракетним обстрілам окупантів, що загострило енергетичну кризу в Україні. У більшості областей України виникли проблеми з безперебійним забезпеченням енергопостачання, через що наразі необхідно економити електроенергію.
 
Бурштинська ТЕС
 
Бурштинська ТЕС
 
Експерти Всеукраїнської екологічної ліги від початку повномасштабного вторгнення росії фіксують екологічні злочини російських окупантів проти довкілля.
Хронологія обстрілів енергетичної інфраструктури України:
10 жовтня стався перший масований удар ракетами та дронами-камікадзе критичної інфраструктури. росіяни застосували 84 крилаті ракети і 24 безпілотні літальні апарати, із них 13 – іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Чотири ворожі ракети влучили у Бурштинську ТЕС. До цього росія регулярно обстрілювала електростанції, які знаходяться на окупованих територіях, чи територіях, які до них прилягають, зокрема Курахівську ТЕС (Донецька область) та Криворізьку ТЕС (Дніпропетровська область).
 
Рятувальники гасять пожежу після російського обстрілу Київ 10 жовтня 2022 року
 
Рятувальники гасять пожежу після російського обстрілу Київ 10 жовтня 2022 року
 
11 жовтня російські військові продовжили здійснювати терористичні атаки по об’єктах цивільної та енергетичної інфраструктури України. Під обстріл російських військ двічі потрапила Ладижинська ТЕС (Вінницька область), а також енергетична інфраструктура у Львові.
Ракетні обстріли російських окупантів 10–11 жовтня призвели до зупинки ще мінімум 8 електростанцій і низки підстанцій.
12 жовтня від обстрілу постраждав енергообʼєкт у Сумській області, а 13 жовтня – у Харкові.
 
Наслідки обстрілу електростанції на Сумщині
 
Наслідки обстрілу електростанції на Сумщині
 
Друга хвиля обстрілів відбулася 17–18 жовтня – за два дні росіяни обстріляли енергообʼєкти Києва, Вінниччини, Дніпропетровщини, Житомирщини. Електроенергія зникла в Житомирі, окремих районах Дніпра та ще в сотнях менших населених пунктів.
 
Ладижинська ТЕС
 
Ладижинська ТЕС
 
17 жовтня війська рф завдали ударів по критичній інфраструктурі Києва, Дніпропетровської та Сумської областей.
18 жовтня окупанти нанесли ракетні удари по Курахівській ТЕС (Донецька область), виникла пожежа. Внаслідок обстрілу рф був пошкоджений об’єкт критичної інфраструктури в Деснянському районі Києва, через це було відключено енергообладнання ДТЕК Київські електромережі.
19 жовтня повторно було здійснено обстріл Бурштинської ТЕС у Івано-Франківській області, внаслідок чого виникла пожежа.
20 жовтня ракетами С-300 росіяни також завдали удару по об’єкту енергетичної інфраструктури Криворізького району на Дніпропетровщині, внаслідок чого є серйозні руйнування.
російська військова агресія має бути зупинена!
У зв’язку із критичною ситуацією експерти Всеукраїнської екологічної ліги закликають українців максимально обмежити використання електроенергії 20 жовтня з 7:00 до 23:00 та ощадливо поводитись із ресурсами у наступні дні. Будьте свідомими – заощаджуйте електроенергію. Все буде Україна!
 
Економія електроенергії 1
Джерела: Офіс Президента України, Київська ОВА, Івано-Франківська ОВА, Донецька ОВА, Вінницька ОВА, Сумська ОВА, ТОВ «ДТЕК», Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет
Понеділок, 17 жовт. 2022 Автор
Сьогодні, 17 жовтня, російські військові вчергове обстріляли підстанції критичної інфраструктури на підконтрольній Україні території, внаслідок чого о 03:59 відключилася остання лінія зв’язку 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська. У перехідному процесі через короткочасне зниження напруги відключався резервний трансформатор власних потреб ЗАЕС і відбувся запуск дизель-генераторів. Крім того, відключилася лінія зв’язку 750 кВ Південноукраїнська АЕС – Дніпровська.
російські терористи змінили тактику і зараз намагаються шантажувати Україну та весь світ ракетними обстрілами дистанційних підстанцій, через які живиться АЕС.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих заходів від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – російської федерації.
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча
компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи