Субота 02 груд. 2023
Жовтень
Жовтень (26)

Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Шановні пані та панове!
24–25 листопада 2022 року планується проведення Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбудеться у м. Київ у форматі онлайн.
Ключова тема Форуму – Дорожня карта реалізації Закону України «Про управління відходами». Організатором заходу є Всеукраїнська екологічна ліга. Форум проводиться за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Форум 3
У 2022 році Україна веде героїчну і виснажливу боротьбу проти російської збройної агресії, наслідками якої є бомбардування великих міст і маленьких селищ, загибель людей. Через обстріли промислових підприємств, місць накопичення небезпечних відходів, об’єктів критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини. На фоні багаторічних проблем поводження з відходами в Україні, сьогодні однією з найгостріших проблем є накопичення відходів війни. Снаряди, ракети та уламки від них, згорілий, пошкоджений транспорт та військова техніка, медичні відходи, акумулятори та руїни будівель, усе це – відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді та на нашій землі після бойових дій.
Форум 1
Метою Форуму є визначення пріоритетних шляхів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення транскордонного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація екологічно дружніх, ресурсо– та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.
Форум 2
До участі у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.
За рішенням Оргкомітету Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» оргвнесок за участь у форумі у 2022 році скасовується. Але ми закликаємо, за можливості, долучитись до збору коштів на придбання термоодягу та технічного обладнання для наших славних захисників. Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league.
Оформлення участі у конференційних заходах:
Необхідно до 15 листопада 2022 року надіслати:
– заповнену реєстраційну форму (бланк додається) на електронну адресу Оргкомітету Форуму: vidhody.org@gmail.com
– текст доповіді, якщо учасник планує публікацію (вимоги до оформлення доповідей додаються) * в збірці матеріалів Форуму.
*Автори мають самостійно пересвідчитися в отриманні Оргкомітетом надісланих реєстраційної форми та доповіді.
До Програми Форуму будуть внесені теми виступів лише тих учасників, які надіслали текст доповіді. Детальний розклад Форуму, електронну версію збірки доповідей та презентації учасників Форуму отримають зареєстровані учасники.
Для контактів та отримання додаткової інформації:
Олена Пащенко +380961744793, +380990554739,+380442893142
e-mail: vidhody.org@gmail.com
Маємо надію на Вашу участь та подальшу співпрацю!
З повагою,
Оргкомітет Національного форуму
«Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
У 2022 році Всеукраїнська екологічна ліга відзначає свій 25-річний ювілей. Сьогодні ВЕЛ – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні. Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу.
Найгострішим питанням сьогодення є вплив військової російської агресії, яка спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років. Зникають або скорочуються деякі види трав, квітів, в тому числі і червонокнижних. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви. Експерти та активісти ВЕЛ від початку повномасштабного вторгнення фіксують злочини російських окупантів проти довкілля. Всі обласні організації допомагають переселенцям та займаються волонтерською діяльністю, проводять заходи на підтримку ЗСУ.
Всеукраїнська екологічна ліга відмовляється від проведення святкових заходів до свого ювілею, натомість прийнято рішення про збір коштів на придбання обладнання та термоодягу для Збройних Сил України.
Діймо разом на захист України, її довкілля та майбутнього!
Відправити донат можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6UHzxPvTso
Звіт про використання коштів дивіться тут: https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league
 
ВЕЛ ДЛЯ ЗСУ
 
 
Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор

English below

Через підвищену пожежну небезпеку та збільшенням ризиків для лісових екосистем Всеукраїнська екологічна ліга розпочала пілотний проєкт «Створення громадської системи протипожежного захисту лісів в Україні» в рамках Міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs). З початку повномасштабної російської військової агресії зафіксовано понад 3 тис. пожеж на площі більш ніж 2,5 млн га. Пожежі в природних екосистемах завдають значної шкоди лісам, лукам, знищують цінні оселища, під загрозою знищення опиняються рідкісні види флори та фауни. Експертами проєкту було закуплено обладнання, яке необхідне для функціонування добровільних пожежних формувань, а саме сигнал СГУ, автомобільний реєстратор з GPS і пожежні рукави.

Навігатор 1

Навігатор 2 

Автомобільний реєстратор з GPS

Відеореєстратор – це пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації, при цьому на запису зазначається час і дата, та координати. Сигнал СГУ призначений для подачі спеціальних або мовних сигналів. 

СГУ 1

Навігатор

Сигнали СГУ

Без пожежних рукавів неможлива нормальна робота аварійно-рятувальних розрахунків під час ліквідації вогнищ полум’я.

Шланг

2

Пожежний рукав

 

Вони є невід’ємною складовою технічного оснащення рятувальників та пожежників. Більше інформації щодо реалізації проєкту дізнавайтесь в наступних інформаційних повідомленнях.

Equipment for volunteer fire brigades

Due to the increased fire danger and increased risks for forest ecosystems, the All-Ukrainian Ecological League has launched a pilot project "Establishment of a community-based forest fire protection system in Ukraine" under the U.S. Forest Service International Programs.

Since the beginning of the full-scale Russian military aggression, more than 3 thousand fires have been recorded on an area of more than 2.5 million hectares. Fires in natural ecosystems cause significant damage to forests, meadows, destroy valuable habitats, and threaten rare species of flora and fauna.

The project experts purchased the equipment necessary for the functioning of volunteer fire brigades, namely, a signal of the SGU, a car recorder with GPS and fire hoses.

A video recorder is a device designed to record, store and play video information, with the time and date and coordinates indicated on the recording. The SSU signal is designed to provide special or speech signals.

Without fire hoses, the normal operation of emergency rescue crews during the elimination of flames is impossible. They are an integral part of the technical equipment of rescuers and firefighters.

More information on the project implementation will be available in the following newsletters.

#Створення_громадської_системи_протипожеженого_захисту_лісів_в_Україні #ВЕЛ  #All_Ukrainian_Environmental_League #United_States_Forest_Service_International_Programs

Понеділок, 31 жовт. 2022 Автор
Внаслідок порушення режиму роботи енергоблоків ЗАЕС тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач атомної станції. Температура води опустилась до +13˚С, що є критичним для іхтофауни цієї водойми.
Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов’язані. Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю. Зариблення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС проводилось двічі на рік. Це дозволяло підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми та забезпечувати безпечну роботу АЕС. Оскільки іхтіофауна сприяє зменшенню інтенсивності евтрофікації водойми, виконує функцію контролю над кількістю фітопланктону і молюсків, завдяки чому покращується якість води.
У 2021 році в акваторію водойми було випущено близько 500 тисяч особин риб: товстолоби, білі амури, червоний і дзеркальний короп. Наразі у ставку переважають 2 види риб – тепловодна телапія та азійським сом.
Зниження температури води у ставку-охолоджувачі призвело до масового вмирання риби. Якщо температура води не підніметься найближчим часом, десятки тонн мертвої риби опиняться на поверхні водойми.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих заходів від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – російської федерації.
 
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Відео: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»»
Неділя, 30 жовт. 2022 Автор

English below

За сприяння голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко Корсунь-Шевченківська територіальна громада стала однією з чотирьох пілотних громад України, обраних для реалізації проекту «Створення громадськості» система лісової пожежної охорони в Україні". Цей проект реалізується в Україні Українською екологічною лігою за сприяння міжнародних програм U.S. Forest Service International.
Такий проект має особливе значення в умовах військового стану. Формат участі Корсунь-Шевченківської Громади у проекті говорили під час координаційної наради з начальником ВЕЛ Тетяною Тимочко, начальником 11-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України доща в Черкаській області Олександр Бондар та голова сектору цивільного захисту Оксана Дорошенко.
Таким чином, наша Громада вже розпочала роботу по створенню добровільної пожежної команди для посилення протидії лісовим пожежам та надзвичайним ситуаціям. Під час позачергової сесії Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулась 26 жовтня, було вирішено створити в нашій громаді пожежні команди другої категорії добровільної пожежної охорони.
 
Консультативна зустріч Корсунь Шевченківська громада
 
Представники Корсунь-Шевченківської територіальної громади 
 
До складу добровільної пожежної команди входитимуть приблизно десять мешканців громади, які постійно проживають на її території, досягли 18-річного віку та можуть виконувати свої обов'язки за станом здоров'я. Для забезпечення належної підготовки підрозділ пройде ряд вправ, буде забезпечений необхідними спеціальними засобами, страхування, системою заохочення (хоча працюватиме на добровільній основі) тощо.
Чому це важливо?
Щороку Україна втрачає від пожеж від 30 до 60 тисяч гектарів лісових площ, а з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зафіксовано понад три тисячі пожеж на площі понад 2,5 мільйона гек тари. Пожежі в природних екосистемах завдають значної шкоди лісам, лукам, можуть знищити цінні місця проживання, рідкісні види флори та фауни
До речі, залучення громадського сектору до пожежогасіння зараз надзвичайно актуальне у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Функту іонізація місцевої та добровільної пожежної охорони» (обл. No 75571).
Законодавством передбачено, що органи місцевого самоврядування, громадські організації, суб’єкти підприємницької діяльності та інші юридичні особи можуть об’єднатися у добровільні поже Також територіальні громади можуть співпрацювати відповідно до Закону України «Про співпрацю територіальних громад» з метою спільного забезпечення місцевої пожежної охорони.
Зацікавленість громадськості у протидії лісовим пожежам під час повномасштабного вторгнення Росії на територію України показує готовність українців захищати батьківщину, піклуватися про ліси і, незважаючи на всі випробування та виклики, дбати про майбутнє України.
 
With the assistance of the head of the All-Ukrainian Ecological League Tetyana Tymochko, Korsun-Shevchenkivska territorial community became one of four pilot communities in Ukraine selected for the implementation of the project "Creation of a public system of forest fire protection in Ukraine". This project is being implemented in Ukraine by the Ukrainian Environmental League with the assistance of the U.S. Forest Service International Programs.
Such a project is of particular importance in the conditions of martial law. The format of the Korsun-Shevchenkivska Hromada's participation in the project was discussed during a coordination meeting with the head of the VEL Tetiana Tymochko, the head of the 11th State Fire and Rescue Unit of the State Emergency Service of Ukraine in Cherkasy Oblast Oleksandr Bondar and the head of the civil protection sector Oksana Doroshenko.
Thus, our hromada has already begun work on the creation of a voluntary fire brigade to strengthen counteraction to forest fires and emergencies. During the extraordinary session of the Korsun-Shevchenko City Council, held on October 26, it was decided to create fire brigades of the second category of voluntary fire protection in our community.
The voluntary fire brigade will include approximately ten residents of the community who permanently reside on its territory, have reached the age of 18, and are able to perform their duties for health reasons. To ensure proper training, the unit will undergo a series of exercises, will be provided with the necessary special means, insurance, incentive system (although it will work on a voluntary basis), etc.
Why is it important?
Every year, Ukraine loses from 30 to 60 thousand hectares of forest areas from fires, and since the beginning of the full-scale invasion of Russia into Ukraine, more than three thousand fires have been recorded on an area of more than 2.5 million hectares. Fires in natural ecosystems cause significant damage to forests, meadows, can destroy valuable habitats, rare species of flora and fauna.
By the way, the involvement of the public sector in firefighting is now extremely relevant in connection with the adoption by the Verkhovna Rada of Ukraine of the draft Law of Ukraine "On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine on the Functioning of Local and Voluntary Fire Protection" (Reg. No. 75571).
The legislation stipulates that local self-government bodies, public organizations, business entities and other legal entities may unite into voluntary fire and rescue units. Also, territorial communities may cooperate in accordance with the Law of Ukraine "On Cooperation of Territorial Communities" in order to jointly provide local fire protection.
The interest of the public in combating forest fires during the full-scale invasion of Russia on the territory of Ukraine shows the readiness of Ukrainians to protect their homeland, to take care of forests and, despite all the trials and challenges, to take care of the future of Ukraine.
Субота, 29 жовт. 2022 Автор

English below

Через підвищену пожежну небезпеку та збільшенням ризиків для лісових екосистем Всеукраїнська екологічна ліга розпочала пілотний проєкт «Створення громадської системи протипожежного захисту лісів в Україні» в рамках Міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs).

USFS

 У рамках проєкту для добровільних пожежних загонів були закуплені пожежні рукави трьох різних діаметрів Д–51 (25 штук), Д–77 (20 штук) та Д–150 (20 штук). Напірні рукави є найбільш використовуваним типом пожежних рукавів, вони відрізняються міцністю, гнучкістю і легкістю, високою стійкістю до температурних перепадів, до впливу агресивних середовищ і механічних пошкоджень, а в скатаному вигляді займають мінімум місця. Їх внутрішня поверхня характеризується невеликим опором водному потоку.

Шланг

Напірний пожежний рукав

Без пожежних рукавів неможлива нормальна робота аварійно-рятувальних розрахунків під час ліквідації осередків полум’я. Рукав пожежний Д–51 (к) з ГР–50 (стандарт) та рукав пожежний Д–77 (т) з ГР–80 (стандарт) – це гнучкі труби з еластичного матеріалу, які використовується для доставки розчину для гасіння пожежі під тиском та не може працювати у всмоктуючому режимі – це відрізняє його від напірно-всмоктувальних моделей. Їх робочий тиск – 1,6 МПа, розривний тиск – 4,0 МПа, довжина скатки – 20 м. 

Шланг 150 Т

Рукав пожежний напірний Д–150

Шланги 4

Пожежні рукави

 в зборі з сполучною гайкою ГР–150, використовується з метою подачі води на відстань під тиском до осередка вогнища. Він виготовлений з синтетичного матеріалу, зовнішній шар пліток з поліамідної нитки, внутрішній шар – поліамід-хлорид. Робочий тиск – 1,6 МПа, розривний тиск – 4,0 МПа, а довжина скатки – 20 м. Більше інформації щодо реалізації проєкту дізнавайтесь в наступних інформаційних повідомленнях.

About the purchase of fire hoses

Due to the increased fire danger and increased risks for forest ecosystems, the All-Ukrainian Environmental League launched a pilot project "Establishment of a public forest fire protection system in Ukraine" within the framework of the U.S. Forest Service International Programs. Within the framework of the project, fire hoses of three different diameters D-51 (25 pieces), D-77 (20 pieces) and D-150 (20 pieces) were purchased for voluntary fire brigades. Pressure hoses are the most used type of fire hoses, they are durable, flexible and lightweight, highly resistant to temperature extremes, aggressive environments and mechanical damage, and when rolled up, they take up minimal space. Their inner surface is characterized by low resistance to water flow. Without fire hoses, the normal operation of emergency rescue teams during the elimination of flames is impossible. Fire hose D-51 (k) with GR-50 (standard) and fire hose D-77 (t) with GR-80 (standard) are flexible pipes made of elastic material used to deliver a solution for extinguishing a fire under pressure and cannot operate in suction mode - this distinguishes it from pressure-suction models. Their working pressure is 1.6 MPa, breaking pressure - 4.0 MPa, hose length - 20 m.

Fire pressure hose D-150 assembled with the connecting nut GR-150 is used to supply water at a distance under pressure to the fire center. It is made of synthetic material, the outer layer is made of polyamide yarn, the inner layer is polyamide chloride. The working pressure is 1.6 MPa, the breaking pressure is 4.0 MPa, and the length of the rope is 20 m.

More information on the project implementation will be available in the following newsletters.

#Створення_громадської_системи_протипожеженого_захисту_лісів_в_Україні#ВЕЛ

#All_Ukrainian_Environmental_League#United_States_Forest_Service_International_Programs

 

П'ятниця, 28 жовт. 2022 Автор
Всесвітня Хартія Природи – міжнародний декларативний документ, який прийнято 28 жовтня 1982 року у Нью-Йорку (США) Генеральною Асамблеєю ООН.
У цьому документі визначені загальні принципи поведінки держав і народів стосовно навколишнього середовища:
– Природу потрібно поважати і не порушувати її основні процеси;
– генетична основа життя на землі не повинна наражатися на небезпеку;
– принципи збереження природи застосовуються до всіх ділянок земної поверхні;
– використання людиною ресурсів суходолу, моря і атмосфери не повинно вплинути на цілісність екосистем і видів, з якими вони співіснують;
– Природу потрібно захищати від негативних впливів внаслідок війни або інших ворожих дій.
 
День прийняття Всесвітньої хартії природи 1
 
 
Всесвітня Хартія Природи визначила пріоритетні напрями екологічної діяльності міжнародної спільноти і вплинула на подальше формування екологічної політики держав світу.
З початку повномасштабного вторгнення росії на території України вплив військової російської агресії, яка окрім людських жертв та руйнацій призводять до знищення природних територій нашої країни.
Експерти ВЕЛ збирають інформацію щодо екологічних злочинів російських окупантів ще з 2014 року. Тоді було проведено дослідження щодо завданої шкоди лісовим насадженням на території Луганської області, експерти нарахували понад 14 мільярдів гривень збитків, завданих ворогом. Також було досліджено забруднення ґрунту й води у Донецькій області – проби ґрунту відбирались на територіях НПП «Святі гори», відділення «Крейдова флора» та Українського степового природного заповідника.
З 24 лютого 2022 року активісти та експерти ВЕЛ почали фіксувати екологічні злочини російських військових проти довкілля.
 
Лісова пожежа
 
Лісова пожежа
 
Зараз російські окупанти знищують оселища та особливо цінні території, де існують різні види тварин і рослин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Лісові, лугові та інші екосистеми страждають від пожеж внаслідок обстрілів російських окупантів. Водні екосистеми зазнають забруднення через пошкодження фільтраційних станцій та підриву дамб.
 
Мертві дельфіни
 
Мертві дельфіни
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа внаслідок обстрілу поля
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу
 
Пожежа на нафтобазі внаслідок обстрілу (Рівненщина)
 
Зруйновані будинки
 
Зруйновані українські будівлі внаслідок російських обстрілів
 
росія – країна-терорист, яка порушує всі можливі міжнародні зобов’язання, зокрема і принципи Всесвітньої Хартії Природи!
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає рішучих дій від європейських природоохоронних організацій для зупинення російського агресора та збереження природних екосистем для нашого спільного, мирного майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: мережа Інтернет
Четвер, 27 жовт. 2022 Автор
У 2022 році Всеукраїнська екологічна ліга відзначає свій 25–річний ювілей. Багато років тисячі людей в усіх регіонах України присвячують свої знання, свій час та енергію для досягнення спільної мети – зберегти красу та унікальність природи України для майбутніх поколінь.
Сьогодні ми започатковуємо серію інтерв’ю, розповідей людей, які 25 років поспіль об’єднались, згуртували навколо себе однодумців та створили потужну і дієву громадську організацію.
Говоримо з Тетяною Тимочко, головою ВЕЛ про найважливіші напрями діяльності та особливості роботи організації під час війни.
 
1. Тетяно Валентинівно, зараз часто чуємо вираз «не на часі». Можливо, це стосується і такої важливої для вас події, як відзначення 25-річчя Всеукраїнської екологічної ліги?
Дійсно, ми переживаємо важкий і навіть трагічний час. 24 лютого 2022 року назавжди залишиться страшним днем української історії. Військова російська агресія спричиняє загибель людей, бомбардування великих міст і маленьких селищ, вже зруйновані сотні освітніх, медичних, наукових установ. Через обстріли промислових підприємств, об’єктів військової та критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини, осідають в ґрунті на десятки років і можуть стати причиною мутації рослин. Зникають або скорочуються деякі види трав, квітів, в тому числі і червонокнижних. Дерева гинуть від вибухів та пожеж. Від пожеж вигорають цілі лісові масиви.
Саме у цей складний час Всеукраїнська екологічна ліга підводить підсумки багаторічної роботи з формування природоохоронного світогляду й культури українців, інтеграції екологічної складової в регіональну та національну політики, пропонує рішення щодо нових викликів для довкілля, які спричинила війна та її довготривалі наслідки.
 
Активісти ВЕЛ
 
Сьогодні Всеукраїнська екологічна ліга – це найбільша природоохоронна громадська організація в Україні, осередки Ліги представлено в усіх областях України, загальна кількість членів організації становить понад 17,5 тис. осіб.
Команда ВЕЛ об’єднує відомих вчених, фахівців, громадських активістів, представників місцевих громад, освітян, журналістів, екологічно дружнього бізнесу. Нам вдалося органічно поєднати наукові дослідження, управлінський потенціал та активну громадянську позицію.
І саме зараз Україні потрібні фахівці з питань екологічної безпеки, які знають об’єкти та території критичної інфраструктури і які можуть запропонувати шляхи розв’язання або мінімізації наслідків військових дій для довкілля.
 
Правління ВЕЛ
 
Правління ВЕЛ
Виграїв
 
Члени Всеукраїнської екологічної ліги
 
2. Які напрями діяльності ВЕЛ є пріоритетними?
З перших років нашої громадської роботи ми працювали на випередження, використовували вже діючі та створювали нові процедури й інструменти участі громадськості у формуванні та реалізації національної екологічної політики, внесення пропозицій щодо удосконалення природоохоронного законодавства з питань збереження живої природи, екологічної безпеки, поводження з відходами, екологічного моніторингу та оцінки впливу на довкілля.
Реалізація в Україні реформи децентралізації у 2016–21 роках відкрило можливість для активістів ВЕЛ брати участь у формуванні регіональних стратегій, місцевих програм розвитку, які мають забезпечують захист і відтворення лісових і водних ресурсів, ґрунтів, ландшафтного та біологічного різноманіття, розвиток національної екологічної мережі.
Всеукраїнська екологічна ліга сприяє інтеграції екологічної складової в усі сектори суспільного життя та економіки, лобіює запровадження європейських стандартів та засад збалансованого розвитку. Наукова рада ВЕЛ підтримує розроблення та впровадження екологічно збалансованих, енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
Ми організовуємо заходи громадського контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, проводимо експертні дослідження та оцінку впливу на довкілля, допомагаємо місцевим громадам у припинені діяльності, яка загрожує екологічній безпеці та здоров’ю громадян.
 
Екологічні проблеми р. Рось
 
Члени ГО Екологічна варта
 
Співпраця з освітніми установами
 
Члени ВЕЛ
Надзвичайної уваги протягом усіх 25 років нашої діяльності ми надаємо формуванню екологічного світогляду, поширенню інформації про стан довкілля, підвищенню рівня екологічної освіти та культури, підтримці освіти в інтересах збалансованого розвитку.
3. На сьогодні Ліга є впливовою і найбільшою мережевою природоохоронною організацією в Україні. Що є основою вашої стійкості та успіху?
За 25 років наша громадська організація пройшла складний шлях становлення, розвитку, пошуку найбільш дієвих механізмів громадського впливу. Основою ВЕЛ є керівники наших організацій та осередків, активісти у великих містах і найвіддаленіших селах – люди, віддані справі збереження довкілля. Від належності до лав Ліги ніхто не шукає матеріальних переваг і посад. Громадська ініціатива, дух щирої дружби і підтримки, відповідальність за свою позицію – це унікальна відмінність ВЕЛ.
Всеукраїнська екологічна ліга дякує усім, хто упродовж 25 років підтримував нашу організацію, сприяв її розвитку та робив внесок у справу захисту довкілля. Ми цінуємо наших активістів, які намагаються зберегти заповідні ділянки, ліси, степи, річки й гори нашої рідної землі для майбутніх поколінь. Хочу побажати Україні миру, Перемоги та чистого довкілля!
 
Середа, 26 жовт. 2022 Автор
Всеукраїнської екологічна ліга виступає проти ухвалення законопроєкту № 8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності».
Положення цього законопроєкту в умовах воєнного стану створюють ризики для довкілля, життя та здоров’я громадян, суперечать вимогам національного та євроінтеграційного законодавства, руйнують перспективи впровадження в Україні засад збалансованого (сталого) розвитку.
Зокрема:
1. Законопроєкт повністю ігнорує врахування/інтеграцію екологічної складової у процесі господарської діяльності. Це суперечить засадам Європейської Зеленої угоди, природоохоронним директивам Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, принципам зеленої відбудови у повоєнний період.
2. Законопроєкт створює штучні обмеження щодо участі громадськості, Міндовкілля та Міністерства охорони здоров’я України, інших установ у процесі ухвалення рішень, що стосуються екологічної безпеки, життя і здоров’я громадян. Це суперечить Оргуській конвенції, іншим міжнародним зобов’язанням України.
3. Законопроєкт створює серйозні корупційні ризики оскільки впроваджує дерегуляцію бізнесу за спрощеною процедурою через внесення змін до законодавства (щодо скасування дозвільних документів) та актів КМУ, якими затверджується виключний перелік інструментів державного регулювання господарської діяльності із залученням представників бізнесу. Це спричинить перепони у реалізації міжнародних інвестиційних проєктів в Україні.
4. Законопроєкт обмежує подальше впровадження євроінтеграційних законів, оскільки ухвалення та реалізація правових актів ЄС супроводжується введенням в дію дозвільних документів, які досі не діяли в Україні (наприклад, єдиний інтегрований дозвіл у природоохоронній сфері, який треба запровадити відповідно до Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24 листопада 2010 року «Про промислове забруднення (інтегроване запобігання та контроль забруднення)»).
Всеукраїнська екологічна ліга звертається до народних депутатів України з вимогою зняти з розгляду законопроєкт № 8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності», як такий, що негативно вплине на стан екологічної безпеки, має корупційні ознаки і порушить процес європейської інтеграції України.
 
Зелений курс
Вівторок, 25 жовт. 2022 Автор

English below

Проблема виникнення лісових пожеж є вкрай актуальною для всієї території України. Щорічно країна від пожеж втрачала від 30 до 60 тисяч гектарів лісових площ, а з початку повномасштабної російської військової агресії зафіксовано понад 3 тис. пожеж на площі більш ніж 2,5 млн га. Пожежі в природних екосистемах завдають значної шкоди лісам, лукам, можуть знищувати цінні оселища, рідкісні види флори та фауни. Тож актуальність посилення протипожежних заходів та максимального залучення до питань протидії пожежам громадського сектору є вкрай актуальною. 

Лісова пожежа

Лісова пожежа

Для збереження природних екосистем, зокрема і лісових важливо оперативно реагувати на лісові пожежі та ліквідовувати джерела вогню. Саме тому Всеукраїнська екологічна ліга починає реалізовувати в Україні проєкт «Створення громадської системи протипожежного захисту лісів в Україні» за сприяння Міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs). З метою активного залучення громадянського суспільства до попередження лісових пожеж та захисту лісів в Україні, планується проведення заходів з формування, навчання, забезпечення необхідними спеціальними засобами та страхування чотирьох команд добровільних пожежних формувань задля попередження та ліквідації наслідків лісових пожеж. Залучення громадськості до питань протидії лісовим пожежам є надзвичайно актуальним у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони» (реєстр. № 75571).

Пожежа поблизу Дніпра в червні 2019 року

Пожежа поблизу м. Дніпра, червень 2019 року

До добровільного пожежного підрозділу мають бути залучені громадяни, які постійно проживають на її території громади, які досягли 18-річного віку та здатні за станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки. Законодавством передбачено, що органи місцевого самоврядування, громадські організації, суб’єкти господарювання, інші юридичні особи можуть об’єднуватись у добровільні пожежно-рятувальні підрозділи. Територіальні громади можуть здійснювати співробітництво відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» з метою спільного забезпечення місцевої пожежної охорони. А також відбудеться створення, наповнення та просування сайту добровільних пожежних формувань, підготовка та видання навчально- методичних матеріалів, проведення навчальних лекцій та семінарів, практичних занять на місцевості та інтерактивних тренінгів, створення мотиваційного відеоролика задля популяризації ідей добровільних громадських формувань. Усі заходи будуть проведені при підтримці партнерів проєкту.

Бережіть природу від пожеж

Більше інформації щодо реалізації проєкту читайте в наступних інформаційних повідомленнях.

On the establishment of voluntary fire brigades

The problem of forest fires is extremely relevant for the whole territory of Ukraine. Annually, the country lost from 30 to 60 thousand hectares of forest areas from fires, and since the beginning of the full-scale Russian military aggression, more than 3 thousand fires have been recorded on an area of more than 2.5 million hectares. Fires in natural ecosystems cause significant damage to forests, meadows, can destroy valuable habitats, rare species of flora and fauna. Therefore, the relevance of strengthening firefighting measures and maximum involvement of the public sector in firefighting is extremely important.

To preserve natural ecosystems, including forests, it is important to respond quickly to forest fires and eliminate sources of fire. That is why the All-Ukrainian Environmental League is launching the project "Establishment of a Public Forest Fire Protection System in Ukraine" in Ukraine with the assistance of the U.S. Forest Service International Programs.

In order to actively involve civil society in the prevention of forest fires and forest protection in Ukraine, it is planned to carry out activities to form, train, provide the necessary special means and insurance for four teams of voluntary fire brigades to prevent and eliminate the consequences of forest fires. Involvement of the public in combating forest fires is extremely relevant in connection with the adoption by the Verkhovna Rada of Ukraine of the Draft Law of Ukraine "On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine on the Functioning of Local and Voluntary Fire Protection" (Reg. No. 75571). Citizens permanently residing in the community, who have reached the age of 18 and are able to perform their duties for health reasons, should be involved in the voluntary fire department.

The legislation provides that local self-government bodies, public organizations, business entities and other legal entities may unite into voluntary fire and rescue units. Territorial communities may cooperate in accordance with the Law of Ukraine "On Cooperation of Territorial Communities" in order to jointly provide local fire protection.

Also, there will be the creation, filling and promotion of the website of voluntary fire brigades, preparation and publication of educational and methodological materials, conducting of educational lectures and seminars, practical exercises on the ground and interactive trainings, creation of a motivational video to promote the ideas of voluntary public formations. All activities will be carried out with the support of the project partners.

More information on the project implementation can be found in the following newsletters.

#Створення_громадської_системи_протипожеженого_захисту_лісів_в_Україні #ВЕЛ
#All_Ukrainian_Environmental_League #United_States_Forest_Service_International_Programs

 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи