Вівторок 19 бер. 2024
Радіаційна небезпека в Україні

Radiaciyna nebezpekaШановний читачу! Цим виданням автори розкривають радіаційну ситуацію в країні з метою привернути більшу увагу суспільства до цієї надзвичайно актуальної проблеми (див. відповідні карти).

Упродовж усього існування населення і природне середовище піддаються впливу іонізуючого опромінення, обумовленого як природним, так і техногенно підсиленим радіаційним фоном.

Важливим чинником, що формує природний радіаційній фон, є космічне випромінювання. Його інтенсивність зростає з географічною широтою і висотою місцевості. Так, на висоті 6100 м воно в 10–20 разів вище, ніж на рівні моря. Космічні промені ультрафіолетового діапазону затримуються переважно шаром озону в стратосфері на висоті 21–29 км, порушення якого може призвести до зростання рівня ультрафіолетового опромінення на Землі. Значну частину природної радіації створюють ізотопи урану, торію, продуктів їхнього розпаду і калію-40, які містяться в 2 рун ті, гірських породах. їхня концентрація залежить від типу гірської породи: найбільш радіоактивні магматичні (граніти), менше – осадові породи (пісковики, вапняки). Природна радіоактивність води й повітря зумовлена здебільшого вмістом радію і продукту його розпаду – газу радону. Україна має високий рівень опромінення радоном – до 3,8 мЗв/рік. У зв’язку з цим проекти будівництва, особливо житлових будинків, лікарень, дитячих дошкільних закладів і шкіл, повинні передбачати проведення різноманітних протирадіаційних (головним чином – протирадонових) заходів.

Якщо бажаєте переглянути весь текст натисніть тут

Карта

1) Карта у *.pdf

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи