Четвер 13 черв. 2024
Харківська обласна організація

Харківська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги

(створена 10 грудня 1997 року)

Голова організації – Размєтаєв Сергій Володимирович,

кандидат юридичних наук, доцент кафедри екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого

Осередки ВЕЛ у Харківській області:

Міські:  Харківський, Дергачівський

Районні: Чугуївський, Дворічанський, Валківський, Дергачівський, Кегичівський

Сьогодні Харківська обласна організація ВЕЛ – потужна громадська організація з розгалуженою структурою.

Валківський, Дворічанський, Дергачівський районні осередки ВЕЛ активно проводять природоохоронні акції «Первоцвіт», «Посади своє дерево»; «До чистих джерел», «Не рубай ялинку». З ініціативи обласної організації у м. Харкові була проведена акція «День без автомобіля».

Активісти організації постійно спрямовують свою діяльність на захист довкілля, зокрема виступають проти несанкціонованого будівництва АЗС у Харкові; вирубування дерев у різних районах міста та області; спалювання опалого листя, що спричинює забруднення повітря; створеня нового міського сміттєзвалища у Вискочкиному яру. Було ініційовано та проведено громадську експертизу цього проекту та громадські слухання «Проблеми утилізації та переробки твердих побутових відходів у Харківському регіоні».

Харківська ОО ВЕЛ є ініціатором проведення громадських слухань з природоохоронної тематики, здійснює підготовку та проведення громадських екологічних експертиз проектів будівництва та реконструкції підприємств у Харкові та області, що дає можливість населенню отримати достовірну інформацію про вплив діяльності підприємств на довкілля (це стосується, зокрема ТОВ «Харківський лісокомбінат» та екологічної ситуації, яка склалася внаслідок реконструкції ділянки з виробництва асфальтобетону ТОВ «Паркінг+» з порушенням вимог екологічного та містобудівного законодавства України).

Члени Харківської ОО ВЕЛ відкрили громадську приймальню, куди постійно звертаються мешканці міста Харкова з численними скаргами про забруднення довкілля.

Організація ініціювала розроблення карти «Екологічна ситуація та стан питних вод в Україні», яка дає уявлення про те, яку воду споживають сьогодні громадяни України.

Крім того, активісти дуже серйозно працюють над розв’язанням проблеми підтоплення урбанізованих територій. Проводиться обстеження та облік підтоплених територій міст і селищ, розроблено систему «Оцінки ризику та втрат при підтопленні міських територій». Видано книгу «Подтопление в населенных пунктах Харьковской области». Члени Харківської організації взяли участь у четвертій науково-практичній конференції «Підтоплення – 2006. Нагальні проблеми запобігання та боротьби з регіональним підтопленням земель» (м. Слов’янськ).

Харківська ОО ВЕЛ опікується питаннями збереження та охорони природно-заповідних об’єктів області. В рамках цієї роботи проведено екологічні експедиції на байдарках для вивчення екологічного стану річок Сіверського Дінця, Самари та пропаганди природоохоронної діяльності серед населення, а також здійснено аналіз стану об’єктів природно-заповідного фонду на цих територіях. У 2009 році був розроблений проект створення регіонального ландшафтного парку «Петрівські балки».

Великого значення в організації надають залученню до екологічного руху Харківщини студентської молоді, організовують студентські екологічні конференції, семінари для вчителів з питань екологічного виховання учнів, спільні природоохоронні заходи. Вже багато років працює польовий навчально-тренінговий центр для шкільної та студентської молоді організований Харківською обласною організацією ВЕЛ.

Проводиться активна робота з інформування населення про стан навколишнього природного середовища шляхом видання різних книг, брошур, буклетів, плакатів тощо. У доробку Харківської обласної організації ВЕЛ – підготовка та видання брошур «Інформаційно-аналітичні матеріали до проведення природоохоронної акції «Первоцвіт», «Проблеми екологічної освіти та виховання в сучасних умовах», «Екологічний стан в Харківській області», книги «Екологічне право в малюнках і схемах для всіх», «Экологическое право Украины: систематизированное законодательство о недрах с научно-практическим комментарием и постатейными материалами», «Механізми та правові норми участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля», «Ілюстрований Червоний список рослин і тварин Харківської області» тощо.

Брошура «Екологічне право в малюнках і схемах для всіх», над якою працювали члени організації, одержала схвальний відгук з усіх регіонів України. Всього безкоштовно розповсюджено 9 тис. примірників.

Діяльність Харківської обласної організації ВЕЛ регулярно висвітлюється в регіональних друкованих виданнях, на радіо та телебаченні. Члени ВЕЛ – громадські кореспонденти місцевих ЗМІ висвітлюють інформацію про стан довкілля, екологічні проблеми Харківської області та перспективи їх розв’язання. Активісти Харківської організації ВЕЛ – члени редколегії всеукраїнського журналу «Екологічний вісник».

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи