Вівторок 25 черв. 2024
Повідомлення
  • Simple Image Gallery Pro звертає Вашу увагу: Тимчасова папка Joomla!, призначена для зберігання кешу не має прав на запис. Будь-ласка, виправте дозволи, очистіть кеш та спробуйте знову.
Всеукраїнська акція «Первоцвіт»

pervocvit logoЦвітіння – відповідальна пора в житті рослин і час великої уваги до них людей. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття і разом з тим – джерелом смертельної безпеки для них. Це особливо стосується ранньоквітучих рослин, або, як їх точно називають – первоцвітів.

Багато первоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, збір яких законодавчо обмежений, особливо якщо він ведеться з метою прибутку. В Криму, наприклад, у незаконний бізнес з продажу сітчатого підсніжника та кримської фіалки залучена маса людей. Одна частина людей збирає, друга – пакує квіти, третя – транспортує, четверта – продає, а організатори ведуть облік коштів.

Всеукраїнська екологічна ліга у лютому-березні проводить щорічну акцію «Первоцвіт». В рамках акції пропонуємо активістам ВЕЛ здійснюється патрулювання з представниками правоохоронних органів по місцях продажу первоцвітів, залізничних вокзалах (ця робота посилюється за 5 днів до свят : дня Святого Валентина, 8 березня та Великодня).

Pervocvity compr

Проводяться визначення місць зростання первоцвітів, занесених до Червоної книги України та охорона цієї території членами ВЕЛ (спостереження, патрулювання).

У ході патрулювання членами ВЕЛ ведеться роз’яснювальна робота серед населення. Активісти Ліги подають інформацію про акцію у регіональні засоби масової інформації.

Освітнім закладам пропонується провести:

– конкурс «День квітів» серед учнів молодших та середніх класів (конкурс малюнка, казок, віршів, творів, художньої композиції, вікторини);

– конкурс листівок до весняних свят;

– конкурс костюмованих демонстрацій;

– конкурс міні-театрів;

– конкурс дитячої творчості (поробки з вторинних матеріалів та ін.);

Велівці пропонують пропагувати досвід вирощування первоцвітів на присадибних ділянках та в кімнатних умовах серед населення.

Активно йде розповсюдження інформаційних матеріалів, листівок, наліпок по місцях продажу ранніх квітів.

Проводяться навчально-пізнавальні екскурсії до ботанічних садів.

До акції залучають дітей, молодь, інші громадські організації, державні установи, широкі кола громадськості. Вилучені букетики члени ВЕЛ роздають у лікарнях, дитячих садках з відповідними роз’ясненнями.

НАГАДУЄМО! За порушення умов зростання рослин, занесених до Червоної книги України, незаконне вилучення з природного середовища, а також порушення умов утримання рослин у ботанічних садах, дендрологічних парках, інших спеціально створених умовах, що призвело до їх загибелі, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (стаття 90 з Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Scan3

Акція "Первоцвіт" 

Квіти, що з’являються першими навесні:

Родина Первоцвітові (Primulaceae):

цикламен коський (Кузнецова)

 

Родина Гіацинтові (Hyacinthaceae)

рястка відігнута

рястка двозначна

рястка Буше

рястка гірська

Родина Амарилісові (Amaryllidaceae):

підсніжник Ельвеза

підсніжник білосніжний (звичайний)

підсніжник складчастий

білоцвіт весняний

білоцвіт літній

 

Родина Пізньоцвітові (Colchicaceae):

брандушка різнобарвна (пізньоцвіт різнобарвний)

пізньоцвіт анкарський

 

Родина Лілійні (Liliaceae)

рябчик руський

рябчик шаховий

рябчик малий

рябчик гірський

еритроній собачий зуб

тюльпан бузький

тюльпан змієлистий

тюльпан дібровний

тюльпан Шренка

тюльпан скіфський

тюльпан двоквітковий

Родина Півникові (Iridaceae):

шафран Гейфелів

шафран сітчастий

шафран гарний

шафран кримський

шафран вузьколистий

 

Документи

1) Анкета "Первоцвіт"

Події

Всеукраїнський фотоконкурс «Первоцвіти у фотооб'єктиві натураліста» (2019 рік)

Всеукраїнський фотоконкурс «Первоцвіти у фотооб'єктиві натураліста» (2017 рік)

Про акцію у ЗМІ

Як зберегти превоцвіти? – Розповідає Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги для програми «ПАНОРАМА» на телеканалі «Київ» (02.03.20)

Галерея зображень

{gallery}309{/gallery}