Середа 24 лип. 2024
Закарпатська обласна організація ВЕЛ

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЛІГИ

(створена 1 грудня 1997 року)

Голова організації – Манівчук Василь Миколайович, начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології

Осередки ВЕЛ у Закарпатській області:

Міські:                Ужгородський,

Районні:              Рахівський, Міжгірський

Одним із пріоритетних завдань Закарпатської ОО ВЕЛ є пропаганда екологічних знань і екологічне виховання населення, підвищення обізнаності громадськості та важливість збереження водних ресурсів. З цією метою спільно з фахівцями водного господарства БУВР Тиси та Закарпатського ЦГМ систематично проводять науково-практичні семінари з учнями шкіл в різних районах області під гаслом «Стосується кожного».

День Дунаю1Вже багато років Закарпатська ОО ВЕЛ є співорганізатором масштабного заходу – святкування Дня Дунаю, яке відзначається щорічно в 14 країнах басейну річки. День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, спрямованим на інформування і підвищення екологічної культури громадян, який організовує Міжнародна комісія із захисту р. Дунай. Україна, як країна Дунайського басейну (річки: Тиса, Прут, Сирет, Дунай) також долучається до святкування Дня Дунаю. В рамках заходу такоє відбувається дитячий фестиваль «Тиса – молодша сестра Дунаю».тиса сестра дунаю рахів 2015 1024x647

Закарпатська ОО ВЕЛ є також одним з організаторів екологічної акції «Здай макулатуру – збережи дерево». На виручені гроші від здачі макулатури було придбано дерев та кущі для садіння.

P2150019Традиційними є регіональна акція «Чисте повітря», роботи по інвентаризації зелених насаджень у скверах та прибудинкових територіях. Проводилися спільні виїзди з представниками державних установ з метою ліквідації наслідків повеней. Здійснюються заходи в рамках акції «Нове життя джерел» – розчищені та облаштовані джерела в Ужгородському, Міжгірському та Рахівському районах; проведена акція «Амброзія – небезпечна рослина» на базі Ужгородського Ботанічного саду.

Саме закарпатським активістам Ліги завдячують мешканці Ужгорода винесенням питання про стан міського колектора на розгляд Верховної Ради України. Активісти ВЕЛ добилися відміни рішення про вирубку реліктових дерев у меморіальному будинку-музеї народного художника А.А. Коцки.

Ще у 2000 р., завдяки зусиллям першого голови Закарпатської ОО ВЕЛ Смереки Ю. Й., було організовано Всеукраїнську конференцію, де були розглянуті питання виникнення повеней в Карпатському регіоні.

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи