Понеділок 20 трав. 2024
Всеукраїнська акція «Амброзія – небезпечна рослина»

Метою акції є:

– привернення уваги різних верст населення, державних органів влади та місцевого самоврядування до проблеми розповсюдження карантинного бур’яна – амброзії полинолистої в різних регіонах України, як біологічного об’єкту, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання людей;

– сприяння практичному вирішенню проблеми та покращенню ситуації, що склалася навколо «амброзійної лихоманки».

В рамках акції «Амброзія – небезпечна рослина» пропонуємо провести ряд заходів, спрямованих на вирішення питання щодо знищення небезпечної рослини та зниження ризику захворювання населення.

  1. Членам ВЕЛ проводити роз’яснювальну, просвітницьку роботу щодо біологічних та екологічних особливостей, розповсюдження, нанесення шкоди здоров’ю людей амброзією полинолистою та проведення заходів боротьби з нею.
  2. Налагодити партнерські стосунки з відповідними відомчими установами для проведення спільних заходів по знищенню амброзії.

3. Проводити регулярні рейди по садибах приватників, на підприємства, в установи та приватні садиби, виявляючи осередки поширення амброзії, з метою формування банку даних та інформування державних органів відповідальних за санітарно-епідеміологічний стан довкілля.

4. Організувати та провести комплексні заходи (в межах Вашої можливості та компетенції) по знищенню рослини до початку цвітіння силами членів Ліги, широкої громадськості.

5. Готувати та поширювати серед населення, керівників підприємств, представників влади різнопланову інформацію (буклети, листівки, плакати) про біологічні та екологічні особливості амброзії та методи боротьби з нею.

6. В бібліотеках регіону організувати тематичну виставку літератури.

7. У засобах масової інформації опублікувати матеріали про стан поширення амброзії та її впливу на здоров’я людей вашої місцевості, шляхи покращення ситуації.

8. В навчальних закладах запропонувати провести тематичні уроки, позакласні заходи.

9. Організувати громадський контроль за дотриманням Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту», стаття 22, що зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян.

Документи

1) Методичні рекомендації щодо проведення всеукраїнської акції «Амброзія – небезпечна рослина»