Понеділок 15 лип. 2024
Законодавчі ініціативи

Одним з головних завдань Всеукраїнської екологічної ліги є участь у формуванні державної екологічної політики, внесення пропозицій до органів влади і управління з питань вдосконалення природоохоронного законодавства, участь у підготовці рішень, які стосуються довкілля як на місцевому, регіональному, так і національному рівнях.

Ще у 1998 р. проведено круглий стіл «Екологія і влада», де ВЕЛ вперше порушила питання про прозорість екологічної політики. У 2000 р. організація ініціювала проведення парламентських слухань щодо реалізації екологічної політики та дотримання екологічного законодавства в Україні за участю громадських організацій, науковців, представників органів влади.

За участю експертів ВЕЛ розроблено проекти Законів «Про екологічний аудит», «Про сільський екотуризм», «Про екологічне страхування», внесено зміни до Адміністративного Кодексу України «Про підвищення відповідальності фізичних та посадових осіб за випалювання стерні», «Про заборону ввезення і реалізації на території України мийних засобів на основі фосфатів», «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакунків».