Понеділок 27 трав. 2024
Херсонська обласна організація ВЕЛ

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЛІГИ

(створена 6 грудня 1997 року)

1 Herson IdayatovГолова організації – Ідаятов Володимир Аршидінович, кандидат історичних наук, доцент

Голова Наукової Ради – Шапоринська Наталія Миколаївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ГІС-технологій в землекористуванні Херсонського державного аграрного університету

Осередки ВЕЛ у Херсонській області:

Міські:  Херсонський

Районні: Скадовський, Каховський, Новотроїцький

Одним з основних напрямів діяльності обласної організації є формування регіональної екологічної політики на засадах збалансованого розвитку.

У центрі уваги Херсонської обласної організації ВЕЛ – проблеми раціонального водокористування, водозберігаючі технології, розроблення заходів щодо запобігання підтопленню.

2 vel22

Члени Херсонської обласної організації ВЕЛ на парламентських слуханнях з питань підтоплення

Експерти обласної організації ВЕЛ підтримали модель оперативного планування поливних режимів у зрошенні, яка була впроваджена за їх участю в шестирайонах області на площі 12,5 тис. га, вносили пропозиції до стратегії соціально-екологічного розвитку області на період до 2015 р., підтримали проект створення дитячого курорту в Скадовській медичній зоні, створили Центр збалансованого розвитку, ініціювали підготовку й видання першого в Україні посібника з екології для дітей молодшого віку «Екологія: початковий етап».

Активісти Херсонської ОО ВЕЛ долучилися до розроблення моделі сталого розвитку Херсонської області, розпочали роботу в секції Басейнової ради р. Дніпра,провели моніторинг стану парків Херсона, річки Чайка в м. Гола Пристань.

За підтримки Херсонської обласної організації ВЕЛ на півдні України впроваджено громадський проект – запущено в дію підприємство з перероблення твердих відходів «Юж–побут-24» (директор В. Матюк).

Серед осередків насамперед необхідно зазначити Херсонський міський осередок ВЕЛ, який особливу увагу приділяє захисту зелених насаджень, Скадовський районний осередок ВЕЛ (голова І. Д. Бартчук), який зробив вагомий внесок у надання статусу курорту м. Скадовську, визначення статусу національного природного парку «Острів Джарилгач», створення системи екологічного виховання дітей Скадовського району. Серед основних напрямів діяльності Каховського районного осередку ВЕЛ – захист вод Каховського водосховища від забруднення та збереження малих річок, зокрема голова осередку Л. В. Стародубцева розпочала активні дії щодо відродження р. Кам’янихи.

3 Dgalylgach

Зустріч голови ВЕЛ Т. Тимочко з екологами на острові Джарилгач

У 2004 році створено Центр інформаційно-методичної роботи з бібліотекарями на базі гімназії № 3 Херсона. Спільно з Херсонською міською бібліотекою розроблено Положення і проведено конкурс серед бібліотек на кращу організацію інформаційної роботи з питань екології.

Член Правління Херсонської обласної організації ВЕЛ О. Є. Купцова започаткувала проведення всеукраїнського конкурсу студентських і магістерських робіт з екології.

До важливих акцій серед молоді слід віднести ініціативу молодої активістки обласної організації ВЕЛ Катерини Гулько, яка ініціювала створення творчої групи молоді «Екологія дозвілля» з метою розроблення та популяризації цивілізованої моделі проведення молодіжного дозвілля в природі та формування екологічної свідомості молодих херсонців.