Субота 21 трав. 2022
Новини
Мета Всесвітнього дня мігруючих птахів - розширити знання людей про мігруючих птахів, їх місця проживання та шляхи пересування на нашій планеті. Вона має глобальне охоплення…
В акваторії Чорного моря масово гинуть дельфіни через військові дії російських загарбників! За останній тиждень на узбережжі Одещини та тимчасово окупованого Криму викидається все більше…
Російські окупанти влучили ракетою в заповідну частину острова Хортиця, почалась пожежа. Національний заповідник «Хортиця» – це науково-дослідна та рекреаційно-освітня установа, яка здійснює охорону пам'яток історії,…
У Херсонській області вогонь охопив ліси біля сіл Геройське та Іванівка, але російські окупанти не дозволяють гасити пожежу. З 25 квітня по 2 травня пожежі…
9 травня 1992 року – День прийняття Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату (Нью-Йорк, США) Повінь в Карпатах Одним з важливих і всеосяжних…
Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного…
Вівторок, 26 квіт. 2022 Автор

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ Володимиру

Прем’єр-міністру України

ШМИГАЛЮ Денису

Голові Верховної Ради України

СТЕФАНЧУКУ Руслану

Сім нагальних кроків для захисту довкілля та успішної євроінтеграції

Ми – представники екологічної громадськості України. Від початку війни ми працюємо на перемогу над агресором. Але ми не можемо залишити осторонь питання збереження довкілля України.

Російське вторгнення – це трагедія. Але це також вікно можливостей. Можливостей забезпечити вищий рівень безпеки та добробуту українців. Зараз Україна як ніколи близька до інтеграції з ЄС. Чи буде процес успішним? Залежить також від того, як наша держава захищатиме довкілля.

Охорона довкілля започаткована в Європі ще в червні 1972 року Стокгольмською міжнародною конференцією, на якій вперше обговорювалася концепція сталого розвитку, були розроблені 26 принципів збереження довкілля. Ці принципи лягли в основу всіх подальших міжнародних екологічних договорів, стали основою наскрізної екополітики країн ЄС.

Ми, і не тільки, давно працюємо над гармонізацією українського та європейського довкіллєвого законодавства. Є окремі успіхи. Однак більшість ключових екологічних законопроєктів і досі не ухвалені. Деякі з них прямо передбачені Угодою про асоціацію Україна-ЄС. А без сучасного природоохоронного законодавства євроінтеграція під загрозою.

Ми переконані, що довкіллєві реформи потрібні зараз як ніколи! Це база українського зеленого курсу й сталого повоєнного відновлення країни. Це шанс продемонструвати, що Україна – держава, де довкілля є одним з пріоритетів, що забезпечує добробут громадян у довгостроковій перспективі. Цей шлях містить сім нагальних кроків, сім законопроєктів, які потребують ухвалення.

Ми також переконані, що довкілля є пріоритетом навіть під час війни. Тому нас дивують деякі антиекологічні законопроєкти, ухвалені в березні цього року. Це рух у напрямку росії, а не ЄС.

Ми вимагаємо якнайшвидшого ухвалення семи законопроєктів, надважливих для захисту довкілля та успішної євроінтеграції:

  1. 3091 (Про державний екологічний контроль).
  2. 6004-2 (Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля).
  3. 2207-1д (Про управління відходами).
  4. 4461 (Про території Смарагдової мережі).
  5. 4197-д (Про ринок деревини).
  6. 5413 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони та збереження особливо цінних ділянок природних водойм та водотоків).
  7. Законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення функціонування окремих довкіллєвих норм (потребує реєстрації).

Ці сім кроків мають бути впроваджені прямо зараз, без жодних зволікань. Ми готові до будь-якої співпраці для збереження довкілля України!

З повагою,

МБО “Екологія-Право-Людина”

ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія”

ГС “Всесвітній фонд природи-Україна” (WWF-Україна)

ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” (ДКП-Україна)

ГО “Українська природоохоронна група”

Ініціативна група “Free Svydovets”

ГО “Екоклуб”

Українська кліматична мережа

ГО “Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів”

Національна екологічна рада

Всеукраїнська екологічна ліга

Black Sea NGO Network

Українська екологічна академія

ГО “Зелена генерація”

ГС “МУСІ”

ГО SaveDnipro / SaveEcoBot

ГО “ЧИСТЕ МІСТО-КР”

ГО “Досить труїти Кривий Ріг”

ГО “Еколтава”

МГЕО “Наш дім – Манява”

ГО “Дзига”

Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза»

ГО Zero Waste Society

ГО “Флора”

ГО “Екосфера”

ЕГО «Зелений Світ»

ГО «Екосенс»

Вівторок, 26 квіт. 2022 Автор

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, численні людські жертви – наслідки цієї аварії.

Чорнобильський біосферний заповідникЧАЕС

З 31 березня 2017 року в межах 30-кілометрової зони відчуження розпочав роботу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, варто зазначити, що Всеукраїнська екологічна ліга наполягала на створенні саме природного, а не біосферного заповідника на території Зони відчуження. Це б дозволило попередити будь-яку господарську діяльність на цій території та зберегти сформовані за 30 років екосистеми. Всеукраїнська екологічна ліга упродовж 25 років проводить наукові конференції, круглі столи, просвітницькі заходи, присвячені цій даті.

Чорнобильський біосферний заповідник 5Чорнобильський біосферний заповідник 2

Безперечним є одне – у Чорнобильській історії є точний час початку, але немає точного часу закінчення. Через 36 років після страшної катастрофи вперше за історію людства світ побачив вияв ядерного тероризму. Російські військові захопили Чорнобильську АЕС в перший день вторгнення 24 лютого.

9 березня внаслідок пошкодження російськими військами високовольтної лінії 750 кВ ЧАЕС – Київська, Чорнобильська АЕС і всі ядерні об’єкти Зони відчуження залишилися без електропостачання. 23 березня російські військові розграбували і знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію, яка була унікальним комплексом послуг на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, від кондиціонування до захоронення.

Окопи в рудому лісіРудий ліс 1

27-28 березня через інтенсивні обстріли з боку російських військ у зоні відчуження в районі ЧАЕС почалися масові пожежі. Вогонь охопив більше 10 тис. гектарів лісу, роботу пожежників було ускладнено діями російських окупантів.

31 березня російські загарбники склали і підписали «акт приёма и передачи охраны Чернобильской атомной электростанции», остаточно підтверджуючи наміри покинути ЧАЕС.

Внаслідок створення фортифікаційних споруд, розгортання ґрунту та руху техніки російські військові порушили верхій ґрунтовий шар, що містить радіонукліди та отримали дозу опромінення за час перебування у Зоні відчуження. Відомі факти щодо смерті російських військових від променевої хвороби.

Всеукраїнська екологічна ліга вимагає більш рішучих дій від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), щоб якнайшвидше зупинити агресора та ядерного терориста – Російської Федерації.

ЧАЕС 3ЧАЕС 5

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи