Субота 08 жовт. 2022
Новини
Четвер, 06 жовт. 2022 Автор
Щорічно, 6 жовтня, відзначається Всесвітній день охорони місць існування, який покликаний нагадати кожному з нас про необхідність захисту не тільки флори й фауни, а, в першу чергу, їх оселищ. Цей день був започаткований у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої фауни і флори і природних місць існування в Європі (Бернської конвенції).
Експерти Всеукраїнської екологічної ліги упродовж багатьох років займаються питаннями вивчення та охорони природоохоронних територій (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../pryrodno-zapovidnyi-fond ) та біорізноманіття (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../biolohichne-ta-landshaftne... ).
 
Міни у лісі
 
Замінований ліс
 
Пожежа в морському порту
 
Пожежа в морському порту
 
Оселища є ключовими об’єктами уваги в загальновідомій програмі розбудови європейської екомережі «Natura 2000» та для Смарагдової мережі. Суть цього підходу полягає у збереженні природних оселищ, тобто місць «проживання» видів, що дає змогу зберегти як види та їх угруповання, так й умови, необхідні їм для виживання та нормального розвитку.
Надмірне антропогенне навантаження на природні території та фрагментованість ландшафтів призводить до втрати біорізноманіття.
Збереження ландшафтного різноманіття України має велике значення для підтримки балансу природних процесів на території нашої країни та є оселищами багатьох представників флори та фауни.
 
Пожежа в природній екосистемі
 
Пожежа в природній екосистемі
 
Найгострішим питанням сьогодення є вплив військової російської агресії, яка, окрім людських жертв та руйнацій, призводять до знищення природних територій нашої країни. російські окупанти знищують оселища та особливо цінні території, де існують різні види тварин і рослин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Лісові, лугові та інші екосистеми страждають від пожеж внаслідок обстрілів російських окупантів. Водні екосистеми зазнають забруднення через пошкодження фільтраційних станцій та підриву дамб.
 
Поле у вирвах від снарядів
Поле у вирвах від снарядів
 
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає рішучих дій від європейських природоохоронних організацій для зупинення російського агресора та збереження природних екосистем для нашого спільного, мирного майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Мережа: мережа Інтернет
Вівторок, 04 жовт. 2022 Автор
Всесвітній день захисту тварин (World Animal Day) спрямований на привернення уваги людства до прав тварин, так як вони щодня cтраждають внаслідок антропогенної діяльності. Ця дата відзначається щороку 4 жовтня.
Мета відзначення такого дня полягає у:
– сприянні обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються;
– визнанні ролі представників фауни у житті людини;
– покращенні зв’язку між людиною та дикою природою;
– просуванні програми дій задля добробуту видів.
 
Їжак вухатий
 
Їжак вухатий
Пес на вулицях Ірпіня
Пес на вулицях Ірпіня
 
Постійний захист тварин та їх охорону в Україні передбачає стаття 51 Закону України «Про тваринний світ», згідно з яким ведеться державний облік та кадастр тваринного світу, порядок проведення таких робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України №772 від 15 листопада 1994 року. Види тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги України.
Всеукраїнська екологічна ліга упродовж багатьох років займається вивченням та охороною тваринного світу України (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../biolohichne-ta-landshaftne...). Від початку повномасштабного вторгнення росії експерти та активісти ВЕЛ фіксують екологічні злочини окупантів.
Тварини 1
Військова російська агресія спричинює деградацію ландшафтів, чим завдає шкоди та руйнує оселища тварин. У національному природному парку «Меотида» окупанти рили окопи, руйнуючи місця гніздування птахів водно-болотного комплексу, таких, як мартин каспійський, кулик-сорока, пелікан чубатий і крячок рябодзьобий. Чисельність птахів цього року скоротиться, адже вони не зможуть звично провести сезон розмноження. В Одеській області упродовж квітня на території національного природного парку «Тузлівські лимани» внаслідок впливу військових дій виявлено вісім локацій загибелі граків загальною чисельністю приблизно 500 птахів.
Мор риби
 
Мор риби
 
В акваторії Чорного моря масово гинуть дельфіни через військові дії російських загарбників. На узбережжі Одещини та тимчасово окупованого Криму викидається все більше дельфінів. В Туреччині ще з кінця лютого зафіксували зростання смертності серед цих ссавців у Чорному морі. На окупованих територіях опинились національні природні парки, заповідники, заказники, зоопарки, а тварини, які там перебувають, страждають від впливу військових дій та нестачі корму.
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до спільних дій для зупинення військової агресії росії для збереження тваринного світу!
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет
Неділя, 02 жовт. 2022 Автор
Всеукраїнська екологічна ліга висловлює щиру вдячність всім вчителям за високий професіоналізм, невтомну працю, терпіння у вихованні гідного, прогресивного покоління нашої країни. Неможливо переоцінити роль освіти у процесі формування всебічно розвиненої, екологічно свідомої людини. Адже саме від дітей та молоді залежить майбутнє нашої культурної і природної спадщини.
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
 
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
 
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
 
Професія вчителя поєднує в собі мудрість і молодість душі, енергію і доброту. Ваші серця завжди наповнені співчуттям і бажанням допомогти. Цими чудовими якостями Ви ділитесь з дітьми.
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
 
Учасники програми "Екологічними стежками рідної України"
 
Бажаємо Вам, дорогі вчителі, мирного неба, міцного здоров’я, творчої наснаги, нових педагогічних звершень заради рідного краю та незалежної України! Все буде Україна!
З повагою, колектив Всеукраїнської екологічної ліги
30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек! На сьогодні формування екологічного світогляду є питанням глобального значення. Важливу роль у формуванні екологічної культури відіграють бібліотеки.…
Неділя, 25 вер. 2022 Автор

Всесвітній день річок відзначається щорічно в останню неділю вересня з метою підвищення обізнаності громадськості про річки та заохочення до їх збереження. Цього року це свято відзначають 25 вересня. Річки – головні поверхневі артерії суходолу, концентратори потоків речовини та енергії в ландшафтах, наявні на всіх континентах. Долини річок є концентраторами ландшафтного різноманіття, важливими шляхами міграції для рослин і тварин багатьох видів. Ріки є дуже чутливими до антропогенного впливу, і лише завдяки нашій активній участі ми можемо забезпечити їхнє здоров’я на наступні роки. Всеукраїнська екологічна ліга упродовж багатьох років займається вивченняv антропогенного навантаження на водні ресурси (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../tematychni-napriamy.../voda).

5 р.Сіверський Донець

Осередки Всеукраїнської екологічної ліги активно застосовують різні форми роботи у цьому напрямі, залежно від особливостей водних об’єктів певної території, ступеня антропогенного впливу на них, екологічних проблем, що виникають у процесі водокористування. Зокрема, проводять наукові дослідження, запроваджують тематичні природоохоронні заходи і акції, розглядають питання стану водних ресурсів на засіданнях Наукової ради ВЕЛ, здійснюють просвітницьку роботу стосовно значення водних об’єктів і необхідності їх збереження тощо. З початком військового вторгнення росії забезпечення населення якісною питною водою є одним з головних завдань! Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від Державного водного агентства та басейнових управлінь реалізувати свою діяльність на засадах Водної Рамкової директиви ЄС. Необхідно перейти до практичного застосування інтегрованого управління водними ресурсами, реалізовувати басейновий принцип у водокористуванні та опікуватись збереженням водних об’єктів. Вода – це життя!

Джерела: сайт ВЕЛ Фото: мережа Інтернет

Щороку 22 вересня відзначають Міжнародний день без автомобілів (World Carfree Day). Мета Дня – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень…
Вівторок, 20 вер. 2022 Автор
Однією з найнезвичайніших природоохоронних дат є Ніч кажанів, яку відзначають в ніч з 20 на 21 вересня.
З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь усі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 pоку, ратифікована Верховною Радою України 19 травня 1999 року).
 
Кажан
 
Мета Угоди – узгодження дій, розроблення і впровадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їхнього перебування. Одним з пріоритетів діяльності в рамках Угоди є підвищення рівня обізнаності населення стосовно важливості збереження кажанів.
 
Кажани 2
 
Кажани – дуже незвичні ссавці, будова тіла яких дозволяє їм літати. Їхні крила підтримуються довгими та дуже сильно розвиненими передніми кінцівками. Також кажани мають вузький хвіст, який обтягнутий літною перетинкою. Довжина цього хвоста дорівнює довжині голови ссавця.
 
Кажани в печері
 
Кажани в печері
 
У світі існує близько 900 видів кажанів, і вони становлять майже одну чверть усіх сучасних видів ссавців. Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз знаходяться на межі зникнення.
На території України всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони. Міжнародна ніч кажанів проводиться з 2001 року в більш, ніж 60 країнах.
Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зазначають, що внаслідок повномасштабної військової агресії росії екосистеми України зазнають нищівного впливу, під загрозою зникнення опинились рідкісні види рослин і тварин, зокрема і кажани. Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до зупинення російського агресора задля збереження біорізноманіття, задля майбутнього!
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет
Понеділок, 19 вер. 2022 Автор
19 вересня о 00:20 російські військові здійснили обстріл промислової зони Південноукраїнської атомної електростанції (ПАЕС). Потужний вибух стався всього за 300 м від реакторів ПАЕС. Ударною хвилею пошкоджено понад 100 вікон будівель. 
Наслідки обстрілу Південноукраїнської АЕС
 
Наслідки обстрілу Південноукраїнської АЕС
 
Відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, яка входить до складу Південноукраїнського енергокомплексу. Також, відключилися три високовольтні лінії електропередачі.
 
Південноукраїнської АЕС
 
Обстріл Південноукраїнської АЕС
 
Акти ядерного тероризму російських окупантів загрожують усьому світові.
Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більш рішучих дій для спільних дій у подоланні агресора та ядерного терориста – Російської Федерації. Першочерговим завданням є закриття повітряного простору над Україною!
Джерело: державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"», мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи