Субота 25 трав. 2024
Всесвітній день боротьби з тютюнокурінням

31 травня – Всесвітній день боротьби з тютюнокурінням (World No Tobacco Day) 

no smoke31 травня в усьому світі проводять міжнародну акцію, спрямовану на боротьбу з курінням, – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я на 42-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (резолюція № WHA42.19).

День відмови від куріння (Great Smokeout), як День звільнення навколишнього середовища та всього світу, відзначають також у третій четвер листопада. Він був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) у 1977 році.

proty palinnyaПеред світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися, щоб у XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВООЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички, що є однією з найпоширеніших епідемій за всю історію існування людства, – нікотинової залежності, що стоїть поряд з алкоголізмом і наркоманією.

В Україні з жовтня 2005 року діє Закон «Про заходи щодо попередження і зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», з липня 2006 року цим Законом встановлено заборону курити в громадських місцях. За куріння тютюнових виробів у заборонених місцях запроваджено штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.