Неділя 14 лип. 2024
День степу в Україні
30 травня відзначається День степу в Україні. Степ займає 40 % площі України, але справжніх цілинних степових ділянок залишилось менше ніж 3 %. У північних районах степової зони України переважає різнотравно-злакова степова рослинність, а далі на південь вона змінюється ковилово-типчаковою, зустрічаються злаки, полини, солянки, житняки. Біологічне різноманіття степу втричі перевищує біорізноманіття діброви.
441873781 3543164482496271 7909218162763745198 n
російська військова агресія завдає нищівних збитків для довкілля, в тому числі під загрозою опинились численні степові ділянки нас Сході та Півдні України, де активно ведуться бойові дії. У тимчасовій окупації сьогодні перебувають унікальні степові ландшафти біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна, Чорноморського біосферного заповідника, Луганського природного заповідника, Українського степового природного заповідника, Казантипського природного заповідника, Опукського природного заповідника, національних природних парків «Джарилгацький», «Меотида», «Олешківські піски». Через близькість до лінії фронту та російські обстріли страждають степові екосистеми і інших природо-заповідних територій України.
Казантипського природного заповідника
Камянська січ
Через вплив людини степи поступово втрачають своє обличчя і все більше стають схожими на савану або рідколісся. Причиною цього є знищення людиною такого важливого компоненту степової екосистеми, як великі травоїдні тварини, насамперед копитні, а також масштабне розповсюдження дерев’янистих рослин, у том числі інвазійних.
Луганський заповідние
Всеукраїнська екологічна ліга упродовж багатьох років займається питаннями збереженням та охорони українських степів. Обласні організації Всеукраїнської екологічної ліги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та в АР Крим долучались до всеукраїнської громадської кампанії «Збережемо українські степи!» та займалися інвентаризацією степових ділянок.
Ландшафтний заказник Демерджи яйла АР Крим
ВЕЛ разом із залученими провідними фахівцями було підготовлено наукове обґрунтування необхідності створення нових ландшафтних заказників у Донецькій області, зокрема, для збереження степових ділянок.
Експерти ВЕЛ провели зустрічі з керівництвом ПЗФ у Донецькій області, огляд територій та визначних місць природоохоронного значення (2018 рік).
Було проведено професійну відеозйомку, відеорепортажі здійснені у наступних об’єктах ПЗФ Донецької області:
- Відділення Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили»;
- Відділення Українського степового природного заповідника «Крейдова Флора»;
- Національний природний парк «Меотида»;
- Національний природний парк «Святі Гори»;
- Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик»;
- Регіональний ландшафтний парк «Краматорський»;
- Регіональний ландшафтний парк «Слов’янський Курорт».
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації до співпраці та прийняття рішучих дій для зупинення російського агресора задля збереження довкілля!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи