Неділя 14 лип. 2024
Акція «Амброзія- небезпечна рослина»
Упродовж багатьох років Всеукраїнська екологічна ліга проводить акцію «Амброзія – небезпечна рослина». 
Полинолиста амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20–180 см. Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен, які, піднімаючись з течією повітря, переносяться вітром на значні відстані, викликаючи у чутливих людей поліноз – алергічне захворювання, яке супроводжується алергічним ринітом, кон’юнктивітом, бронхіальною астмою, мігренями, кропивницею, лихоманками.
440947675 746360841018879 8492475022148569399 n
 
Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розмноження.
Метою акції є:
– привернення уваги різних верст населення, державних органів влади та місцевого самоврядування до проблеми розповсюдження карантинного бур’яна – амброзії полинолистої в різних регіонах України, як біологічного об’єкту, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання людей;
– сприяння практичному вирішенню проблеми та покращенню ситуації, що склалася навколо «амброзійної лихоманки».
В рамках акції «Амброзія – небезпечна рослина» пропонуємо провести ряд заходів, спрямованих на вирішення питання щодо знищення небезпечної рослини та зниження ризику захворювання населення.
1. Проводити роз’яснювальну, просвітницьку роботу щодо біологічних та екологічних особливостей, розповсюдження, нанесення шкоди здоров’ю людей амброзією полинолистою та проведення заходів боротьби з нею.
2. Налагодити партнерські стосунки з відповідними установами для проведення спільних заходів зі знищення амброзії.
3. Проводити регулярні рейди на підприємства, в установи та приватні садиби, виявляючи осередки поширення амброзії, з метою формування банку даних та інформування державних органів, відповідальних за санітарно-епідеміологічний стан довкілля.
4. Організувати та провести комплексні заходи (в межах Вашої можливості та компетенції) по знищенню рослини до початку цвітіння силами членів ВЕЛ, громадськості.
5. Готувати та поширювати серед населення, керівників підприємств, представників влади різнопланову інформацію (буклети, листівки, плакати) про біологічні та екологічні особливості амброзії та методи боротьби з нею.
6. В бібліотеках організувати тематичну виставку літератури.
7. У засобах масової інформації опублікувати матеріали про стан поширення амброзії та її впливу на здоров’я людей вашої місцевості, шляхи покращення ситуації.
8. В навчальних закладах запропонувати провести тематичні уроки, позакласні заходи.
9. Організувати громадський контроль за дотриманням Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту», стаття 22, що зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян.
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: сайт ВЕЛ

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи