Середа 19 черв. 2024
Шлях України у реформуванні законодавства з питань довкілля й клімату в частині переговорів про членство в ЄС

13 травня 2024 року голова Всеукраїнської екологічної ліги, Тетяна Тимочко, взяла участь у слуханнях «Шлях України у реформуванні законодавства з питань довкілля й клімату в частині переговорів про членство в ЄС: плани та діяльність Верховної Ради України і Уряду в 2024 році», які проводив Комітет з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України.

Під час засідання було обговорено питання щодо:
– звіту Європейської Комісії «Україна 2023: зелений порядок денний та сталий розвиток», відповідних заходів Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік і Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2024 рік;
– реформи у сфері управління відходами;
– перспектив удосконалення законодавства щодо зменшення промислового забруднення, моніторинг довкілля та Конвенція ЕСПОО;
– реформи системи державного екологічного контролю;
– захисту довкілля і управління водними ресурсами, зокрема екоциду;
– державної кліматичної політики;
– доступу громадян до екологічної інформації та правосуддя (виконання вимог Орхуської конвенції).
У засідання взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.
Всеукраїнська екологічна ліга наполягає на негайному прийнятті законопроєкту «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля» № 6004-2. Цей законопроєкт важлива частина майбутніх євроінтеграційних реформ, бо онлайн-передача даних про викиди змінює систему екоконтролю за нормами викидів забруднювачами, аваріями, коректності нарахування екологічного податку в Україні.
В умовах війни надзвичайно важлива розбудова системи моніторингу на регіональному рівні, зокрема важливо використовувати позитивний досвід Донецької ОВА у створенні системи моніторингу на Донеччині. Здійснення моніторингових спостережень є важливим для розуміння впливу військових дій на компоненти навколишнього середовища та розрахунку збитків для довкілля, які потім можна буде стягнути з російського агресора.
Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Оргуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до розв’язання екологічних питань. Створення національного Реєстру викидів і перенесення забруднювачів було однією з вимог документа, тому зараз попри війну необхідно і далі працювати та наповнювати цей реєстр.

Детальніше у коментарі Тетяни Тимочко, голови Всеукраїнської екологічної ліги: https://youtu.be/HTPHjSDk-vk

 

 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи