Вівторок 25 черв. 2024
Коментар голови ВЕЛ щодо впливу військових дій на тварин

російська військова агресія призводить до знищення оселищ та особливо цінних територій, де існують різні види тварин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Під загрозою знищення знаходяться 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 тисяч гектарів. У зоні ризику опинилися 2,9 млн гектарів Смарагдової мережі.

Під окупацією зараз залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків. Серед них Чорноморський біосферний заповідник (розташований на території та акваторії Херсонської та частково Миколаївської областей), біосферний заповідник «Асканія-Нова», Азово-Сиваський національний природний парк, НПП «Олешківські Піски» та «Джарилгацький» (Херсонська область).
Щонайменше 50 тисяч дельфінів загинули через військові дії окупантів у Чорному морі. Також, в деяких населених пунктах України збільшилася кількість безпритульних тварин. Причини різні: когось залишили господарі, коли швидко виїжджали у безпечніше місце, когось загубили по дорозі. Тварини, як і люди, переживають значний стрес у цей час.
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до зупинення російського агресора!
Детальніше про вплив російської військової агресії на тварин у інтерв’ю голови ВЕЛ Тетяни Тимочко: https://youtu.be/A_OAENoj1fs 

Джерело: сайт ВЕЛ

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи