Середа 19 черв. 2024
Про екологічну катастрофу на річці Псел на Полтавщині

9 липня 2023 року в річку Псел в районі села Гуньки Кременчуцького району Полтавської області було скинуто відходи тваринного походження ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс». Катастрофічне забруднення річки спричинило масовий мор риби по руслу річки Псел, довжиною близько 50 км.
В річці мешкають до 40 видів риб, серед яких зустрічаються щука, плітка, піскар, вусань, лящ, карась, сазан, в’юн, окунь, йорж, бички, рідше – сом, судак.

photo 2023 07 17 10 21 26
Активісти Всеукраїнської екологічної ліги упродовж багатьох років фіксують випадки порушення санітарних вимог у діяльності свинокомплексів, які можуть бути джерелом потрапляння в довкілля різноманітних забруднювальних речовин. Потрапляючи у водні об’єкти, відходи свинарства разом із наявними у них шкідливими біогенними організмами та мінеральними сполуками спричиняють евтрофікацію (цвітіння води), інтенсивний ріст синьо-зелених водоростей, під час їх розкладання спостерігається утворення аміаку. А пряме потрапляння у водне середовище хвороботворних мікроорганізмів спричиняє масову загибель риби та робить воду непридатною для споживання.

photo 2023 07 17 10 19 51
Зараз проводяться заходи щодо ліквідації наслідків забруднення водойми, а саме:
– збирається та утилізується гнила риба;
– контролюється збут риби на ринках Кременчуцького району;
– відбувається патрулювання прилеглих території, щоб обмежити доступ людей та худоби до водойми.

vet
Питання захисту довкілля є одним з пріоритетних для України, як держави-кандидата до вступу в Європейський Союз. Проте, дана екологічна катастрофа є беззаперечним підтвердженням зухвалості та порушення екологічного законодавства підприємцями.
Експерти та активісти Всеукраїнської екологічної ліги слідкують за ситуацією та долучаються до досліджень та подолання наслідків екологічної катастрофи. Діймо разом на захисті довкілля!

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи