Середа 19 черв. 2024
11 липня – Всесвітній день народонаселення (World Population Day)

Щороку 11 липня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Всесвітній день народонаселення. Саме в цей день у 1987 році чисельність населення Землі перевищила п’ять мільярдів. Всесвітній день народонаселення має на меті загострити увагу міжнародного співтовариства на невідкладності й важливості демографічних проблем, зокрема в контексті планів і програм загального розвитку, та необхідності пошуку шляхів їх розв’язання.
Цей день дає можливість зосередитись на важливих аспектах, пов’язаних з населенням, таких як репродуктивне здоров’я, планування сім’ї, права людини, рівність статей, старіння населення та міграція. Це також день для розгляду впливу зростання населення на довкілля та сталість ресурсів.
Неконтрольоване зростання чисельності населення породжує проблему світового голоду, кризу великих урбанізованих поселень, стихійну внутрішню й зовнішню міграцію, безробіття, загострює етнічні та етичні проблеми, ускладнює політичні відносини між державами. За прогнозами ООН, у 2050 р. на землі будуть проживати від 7,9 до 10,9 млрд. людей, а скоріш за все – 9,3 млрд.

день народонаселення 5
Деградація біосфери, знищення видів флори й фауни, масовий голод у країнах, що розвиваються, загроза пандемічних хвороб – більшість цих проблем є наслідком антропогенного навантаження на біосферу планети.

день народонаселення 1
Сільське господарство, енергетика та промислове виробництво – три складових глобалізації людської діяльності, які здійснюють найбільший тиск на довкілля. Кожного року люди знищують понад одинадцять мільйонів гектарів лісів. Шість мільйонів гектарів продуктивних земель перетворюються на пустелі.
В Україні уже щонайменше останні десять років зберігається непроста демографічна ситуація. Рівень смертності перевищує рівень народжуваності, спостерігається тенденція старіння нації, плюс свій негативний вплив надають міграційні процеси. Понад 9 років в Україна бориться з російськими окупантами. Збройна агресія росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 року з військової операції збройних сил рф із захоплення частини території України – Кримського півострова.

Осколок і постраждала дівчинка Охмадит


Внаслідок російської військової агресії з 24 лютого 2022 року зафіксовано 21 965 жертв серед цивільного населення України, зокрема 8 231 українців було вбито окупантами та 13 734 – поранено.
Серед загиблих 3 664 чоловіки, 2 173 жінки, 260 хлопчиків та 203 дівчинки. Стать ще 31 дитини та 1 900 дорослих поки не встановлено.

75e76b0 pereselentsi ukraina
За оцінками ООН, в Україні внаслідок російського вторгнення є 5 914 000 внутрішньо переміщених осіб. Майже 8 мільйонів біженців з України зареєстровано в сусідніх країнах і по всій Європі. Приблизно 17,6 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги у 2023 році. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі – 1,58 мільйона осіб, у Німеччині – 923 тисячі, у Чехії – приблизно 500 тисяч. З 24 лютого 2022 року до Канади в’їхало близько 100 тисяч українців, до США – більше 80 тисяч.

Маріуполь

Зруйноване окупантами місто


Зараз у державі присутні всі елементи, які можуть спричинити демографічну катастрофу: додаткова смертність через війну, величезні внутрішні переміщення, зростання еміграції (біженці), менша народжуваність та ймовірна втрата територій.
Всеукраїнська екологічна ліга закликає міжнародні організації, зокрема, Програму розвитку ООН долучитись до зупинення російського агресора, кожен громадянин планети має право на життя та чисте довкілля!
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи