Субота 22 черв. 2024
російські окупанти провокують техногенну екологічну катастрофу на Каховському водосховищі
Внаслідок дій російських окупантів відбувається неконтрольоване скидання води на тимчасово окупованій Каховській ГЕС. Стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі створює нові ризики для ядерної безпеки України, оскільки рівень води у водоймі-охолоджувачі Запорізької АЕС пов’язаний з наповненістю Кременчуцького водосховища.
Рівень води в Каховському водосховищі
 
Рівень води в Каховському водосховищі
 
Зараз рівень води у водосховищі становить 13,8 метра при нормальному підпірному рівні в 16 метрів. Рівень води 12,8 метра буде аварійним, а 12 метрів – критичним.
Також, зміна гідрологічного режиму штучної водойми призводить до масового мору риби, який може призвести до спалахів інфекцій у населених пунктах розташованих на березі водосховища. Це спричиняє порушення екологічної стійкості техгеосистеми Каховського водосховища, наслідком може стати – зрив нересту навесні 2023 року.
Дно Каховського водосховища
 
Дно Каховського водосховища
 
Експерти ВЕЛ фіксують екологічні злочини російських окупантів. В перші дні повномасштабної російської збройної агресії в лютому 2022 року окупанти захопили Північно-Кримський канал та Каховську ГЕС (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../2266-mizhnarodnyi-den-dnipra ).
У жовтні 2022 року окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС (детальніше на сайті ВЕЛ: https://www.ecoleague.net/.../2325-zaminuvannia... ).
У січні 2023 року російські військові (https://www.ecoleague.net/.../2393-obstrily-rosiiskymy... ).
Всеукраїнська екологічна ліг закликає міжнародні природоохоронні організації долучитись до зупинення російського агресора та змусити державу-терориста закрита шлюзи та відновити гідротехнічні споруди на Каховській ГЕС!
Джерело: сайт ВЕЛ, державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»», мережа Інтернет
Фото: мережа Інтернет

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи