Понеділок 15 лип. 2024
Унікальні ландшафти гранітно-степового Побужжя врятовано від затоплення!
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відмовило в наданні висновку з оцінки впливу на довкілля, який необхідний для робіт з добудови Ташлицької ГАЕС, що в Южноукраїнську.
Пороги
 
Пороги 
 
Експерти ВЕЛ надали зауваження та пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Дякуємо всім небайдужим громадським організаціям та громадянам, які долучились до збереження унікальних ландшафтів національного парку «Бузького Граду» від затоплення!
Довідково. Заявлена планова діяльність (№ 2022749672 в Реєстрі з ОВД) передбачала поступове підняття рівня води в Олександрівському водосховищі з позначки +16,0 м, до позначки 16,9 м, що може призвести до знищення унікальних ландшафтів національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя».
Унікальні ландшафти
 
Унікальні ландшафти 
 
Національний природний парк «Бузький Гард» – це природний та історико-культурний комплекс України, розташований серед каньйонів Миколаївської області. Місцева флора має понад 1000 видів судинних рослин, 34 з них занесено до Червоної книги України: мерингія бузька, смілка бузька, вишня Клокова, гвоздика бузька, тюльпан дібровний тощо. Тут у долині Південного Бугу збереглися багаті і різноманітні фауністичні комплекси. Тільки комах у заповідному об’єкті є не менше 9 тисяч видів. Фауна хребетних тварин має понад 300 видів, 23 з них перебувають під охороною держави, а саме: марена дніпровська, шемая дунайська, жовтобрюх, орел карлик, видра річкова, горностай.
Гранітно-степове Побужжя – одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала у морські глибини вже протягом 60 мільйонів років. Звідси значна кількість унікальних об’єктів живої природи – реліктів та ендеміків. Тут виявлено 86 представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.
 
Джерела: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
Фото: сайт ВЕЛ, мережа Інтернет
 
 

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи