Вівторок 25 черв. 2024
Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day)

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).
Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

1 25 років ВЕЛ
Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів, які спрямовані на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь.
Повномасштабне російське вторгнення в Україну, яке триває з 24 лютого 2022 року, вже призвело до деградації та знищення унікальних ландшафтів України, завдало масштабної шкоди для економіки та інфраструктури держави. Війна в Україні знищує особливо цінні території та оселища, де існують різні види тварин, що несе загрозу для дикої природи та стійкості екосистем в транскордонному контексті. Експерти та активісти ВЕЛ фіксують злочини російських загарбників проти довкілля.\

Виграїв

Висадка дерев, с. Виграїів 


Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні громадських організацій, колективів навчальних закладів, шкіл.

Замінування території

Замінування територій 


Всеукраїнська екологічна ліга оголошує проведення серії інформаційних заходів щодо висвітлення збитків завданих довкіллю України внаслідок російської військової агресії. Обласні організації Всеукраїнської екологічної ліги у співпраці з департаментами/управліннями екології та природніх ресурсів ОВА, науковими та освітніми установами, бібліотеками та місцевими ЗМІ (друковані видання, місцеве телебачення, соціальні мережі) проведуть серію зустрічей, лекцій та інтерв’ю щодо збитків, завданих компонентам природного середовища та екологічно важливій інфраструктурі.

Літня педагогічна школа 2022

Літня педагогічна школа, Чернівецька ОО ВЕЛ, 2022 рік
Танки

російський танк в полі


Ці події будуть присвячені «Зеленому тижню ЄС», який є найбільшою щорічною подією в календарі європейської екологічної політики. Це платформа для дебатів із зацікавленими сторонами на європейському, національному та місцевому рівнях щодо різних природоохоронних питань. У 2023 році захід буде тривати упродовж 6–7 червня.
Діймо разом на захисті довкілля!
Джерела: сайт ВЕЛ
Фото: сайт ВЕЛ

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи