Субота 18 трав. 2024
23 листопада – другий день Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

9Сьогодні відбувся досить насичений другий день Національного форуму «Поводження з відходами в Україні»

Учасники продовжили роботу у секціях «Законодавче регулювання, інформаційна політика та освіта у сфері поводження з відходами» та  «Сучасні технології перероблення відходів».

Крушневич Сергій Петрович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту газу НАН України представив інформацію про дегазацію полігонів.

Рибальченко Євген Григорович, директор ТОВ «РЕВЕЙСТ» свій виступу присвятив не тільки сучасному стану та проблемам поводження з відходами в Україні, але і навів приклади діяльності іноземних підприємств у цій сфері.

Про кращі практики поводження з відходами в рамках міжнародного співробітництва Європейських університетів  розповів Михайленко Валерій Петрович, кандидат хімічних наук, доцент кафедри фізичної географії та геоекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Курта Сергій Андрійович, доктор технічних наук, професор кафедри хімії факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у своєму виступі детально охарактеризував технологію подрібнення та сепарації полімервмісної макулатури з рециклінгом целюлози і полімерів.10

Васильківський Борис Миколайович, старший викладач кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія», змусив присутніх замислитись над тим, як сучасні технології можуть змінювати поводження громадян з відходами.

Волошин Вячеслав Степанович, доктор технічних наук, професор, ректор Приазовського державного технологічного університету (м. Маріуполь, Донецька область) представив дослідження щодо заглушення відходоутворення в джерелі виникнення.

8Морозова Тетяна Василівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги охарактеризувала основоположний принцип гарбології – Zero waste.

Інформацію про комплексну переробку металургійних шлаків у вихровому повітряно-мінеральному потоці навів Іванченко Владислав Вікторович, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, завідувач відділу проблем екологічної геології і розробки рудних родовищ Державної наукової установи «Центр проблем морської геології, геоекології та осадового рудоутворення НАН України».

4У рамках діяльності Національного форуму «Поводження з відходами в Україні» група учасників відвідала полігон твердих побутових відходів №5 у с. Підгірці Київської області. Вони ознайомились з результатами процесу рекультивації та подальшими планами у цьому напрямку. Голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Грущинський Андрій Миколайович розповів про те, що здійснення реконструкції передбачає посилення дамб, зміцнення водовідвідних лотків, модернізацію насосного обладнання, утеплення станцій з очистки фільтрату. Всі ці систематичні заходи повинні вплинути на зменшення негативного впливу полігону на довкілля, а у подальшому привести до припинення його діяльності.6

Кожен з присутніх мав змогу поспілкуватись з фахівцями у сфері поводження з відходами, задати питання, поділитись існуючими напрацюваннями у цій галузі.

 5 7

У Форумі взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання для перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.

Учасники Форуму висловили пропозиції до Резолюції Форуму, які у подальшому будуть опрацьовані та передані відповідним органам влади та одноголосно підтримали необхідність формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад.

Проект резолюції Національного форуму 22-23 листопада 2018р.

 

 

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи