Середа 22 трав. 2024
22 листопада 2018 року в м. Києві розпочав роботу Національний форум «Поводження з відходами в Україні»

822 листопада 2018 року в м. Києві розпочав роботу Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який проводиться вже кілька років поспіль (2013-2017 рр.)

Ключова тема Форуму в цьому році: «Формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад: проблемні питання та кращі практики».

Організаторами Форуму виступили Всеукраїнська екологічна ліга, Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи», Екологічна рециклінгова асоціація України.

Форум відбувається за сприяння Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми розвитку ООН, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Понад 300 делегатів з усіх куточків України приїхали у столицю, щоб розглянути  проблемні питання та кращі практики формування та реалізації програм щодо поводження з відходами на місцевому та регіональному рівнях, у територіальних громадах, обговорити стан поводження з небезпечними відходами та відходами сільського господарства в Україні, ознайомитись з сучасними розробками українських науковців щодо екологічно безпечного перероблення та утилізації відходів.

10Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, у своєму виступі наголосила на тому, що найважливішими кроками для забезпечення збалансованого поводження з відходами мають стати розробка стратегічних документів та провадження відповідних фінансово-економічних та правових інструментів. Всеукраїнська екологічна ліга вже багато років наполегливо працює над тим, щоб в Україні були впроваджені всі вимоги європейського природоохоронного законодавства.

9

Недава Олег Анатолійович, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи зазначив, що нині першочерговими завданнями  у сфері поводження з відходами є: впровадження природоохоронних ініціатив та проектів, сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів та організація співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування громадських організацій, науки та бізнесу у сфері поводження з відходами. Він зазначив, що для фінансування сфери природоохоронної діяльності максимально мають використовуватись надходження коштів від екологічних платежів, що сплачуються за погіршення, забруднення усіх природних ресурсів, переважна більшість яких є невідновлюваними.

Нігородова Світлана Анатоліївна, національний координатор Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ, наголосила на важливості діяльності громадських організацій у сфері інформування та освіти громадськості щодо поводження з відходами.

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України, Віктор Михайлович Вакараш, у своїй доповіді розповів присутнім про діяльність Міністерства та наголосив на важливості консолідації зусиль територіальних громад, органів влади на місцевому рівні та громадськості для вирішення питань.

5На пленарному засіданні було розглянуто проблемні питання та кращі практики щодо поводження з відходами в територіальних громадах.

Кострикін Олег Валерійович, начальник Управління з питань формування та реалізації державної політики у сфері поводження з побутовими відходами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представив інформацію про державне регулювання у сфері поводження з побутовими відходами.

Про заходи щодо стимулювання залучення інвестицій в розвиток енергетичної утилізації відходів розповів Марецький Роман Анатолійович, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Павлюк Нонна Юріївна, кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник Інститут технічної теплофізики НАН України, ознайомила присутніх з  принципами енергетичної утилізації ТПВ відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Патока Ірина Вікторівна, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник,  провідний науковий співробітник відділу економічних проблем екологічної політики та сталого розвитку Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України представила поводження з відходами як невід’ємну складову екологічної політики об’єднаних територіальних громад.6

Практичним досвідом щодо втілення регіональної програми поводження з відходами у Донецькій області поділився з учасниками Лихач Олександр Володимирович, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

Грущинський Андрій Миколайович, голова Правління ПАТ «Київспецтранс»,  представив сучасні підходи та досвід рекультивації полігону твердих побутових відходів №5.

7

Під час засідань круглих столів також були розглянуті важливі питання міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з побутовими відходами, поводження з сільськогосподарськими та небезпечними відходами.

Перший день Національного форуму був дуже насиченим: учасники вступали у гострі дискусії,  висловлювали пропозиції та шляхи вирішення даних проблем.

Бажаємо всім учасникам плідної роботи наступного дня!

Програма Форуму 22-23 листопада 2018 р.

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи