Субота 18 трав. 2024
ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЦЕНТР «ЕКОЛОГІЧНА ВАРТА» ЗУСТРІЧАЄ НОВИХ ДРУЗІВ

imgonline com ua Compressed 1f7l8AYSH7GG3BГеографія гостей Виграєва постійно розширюється. Сьогодні до нас завітали представники громади Гіфгорна – містечка у Нижній Саксонії (Німеччина). Вони приїхали до Корсуня-Шевченківського на міжнародну конференцію і не змогли не скористатися нагодою відвідати наш Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта».

Плідна співпраця міст Корсуня-Шевченківського та Гіфгорна триває більше трьох десятиліть, впродовж яких відбувався обмін групами школярів, фестивалі творчих колективів, спортивні заходи. Тепер, бажаючи розширити масштаби співпраці і маючи змогу надати дієву допомогу, німецька сторона запропонувала розробити проект реконструкції системи питного водопостачання українського міста-побратима. Застосування новітніх технологій дасть змогу покращити якість води, яку споживають корсунці, і збільшити кількість підключень абонентів до водогону.

Зрозуміло, що гостям припала до душі робота Всеукраїнської екологічної ліги щодо навчання дітей обирати екологічно дружні технології та розуміти їх сутність.

Коли ВЕЛ обирала місце для облашування екологічного інформаційно-просвітницького центру, стало зрозумілим, що школа Виграєва  має «правильну екологічну історію».  Цій школі – 104 роки. Збудована вона разом із сотнею інших за проектом архітектора-мецената Опанаса Сластіона. Вже тоді були зрозумілими засади енергоощадності, до яких сучасна людина лише зараз повертається обличчям. Це товсті стіни, обкладені якісною цеглою, система вентиляції та обігріву, високе горище, утеплені природними матеріалами віконниці… За 100 з лишком років ця будівля бачила різне… І, безперечно, вона потребувала оновлення. Після її закриття як навчального закладу цю школу могла спіткати доля тисяч інших сільських шкіл – руйнування і забуття.

Експерти Всеукраїнської екологічної ліги та фахівці-будівельники провели ретельне дослідження та експертизу будівлі з метою її відновлення і збереження.

imgonline com ua Compressed nRPdkz7kNP9gCpdXЗа підтримки проекту ПРООН/ГЕФ було змонтовано нову систему опалення з використанням твердопаливних котлів, встановлено енергозберігаючі вікна, сонячні батареї, аератори для водяних кранів, започатковано роздільне збирання відходів (скло, папір, пластик) та електронних компонентів (плат і батарейок), збудовано локальні очисні споруди, висаджено ділянку енергетичної верби та створено дослідницькі ділянки органічного землеробства. Діти і дорослі, які відвідують Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта», навчаються жити в злагоді з природою і знайомляться з кращими практиками збалансованого розвитку.

imgonline com ua Compressed t9udnp7LItU

Зусиллями Всеукраїнської екологічної ліги – громадської організації за підтримки міжнародних організацій і небайдужих українців врятована від руйнування і забуття справа наших славних предків. Прекрасна будівля земської школи отримала друге життя. Тут знову чути дитячі голоси, дзвенить їхній життєрадісний сміх. Сотні дітей стали ближчими до природи, в стінах центру вони знайшли нових справжніх друзів.

Гостей з Німеччини здивували і вразило побачене у старовинній школі маленького українського села. Вони завітали до музею сільської школи, оглянули кімнати, де живуть діти, навчальні класи, костюмерну, медпункт, теплий спортивний зал і басейн, футбольне поле.

Ми з німецькими колегами домовились про проведення наступного літа міжнародного семінару для дітей з України та країн Євросоюзу, бо питання збереження довкілля не мають кордонів.

А наші сьогоднішні гості з Німеччини повезуть в своїх серцях часточку гостинного Виграєва!

imgonline com ua Compressed YNriCWbdNqY

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи