Субота 02 лип. 2022
Отруєння річки Рось продовжується: Білоцерківвода скидає неочищені стоки
01 жовт. 2015

ТОВ «Білоцерківвода» (Білоцерківський район, Київська область), яке взяло в концесію КП «Білоцерківводоканал», продовжує скидати неочищені стоки у р. Рось.

У кінці 2014 року депутати Білоцерківської міської ради звернулися до Всеукраїнської екологічної ліги зі скаргою на вилучення підприємством деяких етапів очищення води із загального циклу, що загрожувало санітарному стану річки та здоров’ю населення.  Після опублікування даної інформації ТОВ «Білоцерківвода» подало на Всеукраїнську екологічну до суду начебто за надання недостовірної інформації.

Вже через 2 місяці після звернення депутатів до ВЕЛ, місцева влада виступила ініціатором перевірки якості води. Перевищення за мікробіологічними показниками були катастрофічні! Фактично побутово-фекальні стоки скидалися неочищеними.

28 вересня 2015 року до нашої організації звернулися активісти м. Корсунь-Шевченківський (Черкаська область) з інформацією про забруднення р. Рось у їхньому місті. Аналізи Держсанепідемстанції підтвердили наявність підвищених концентрацій мікробіологічних показників (коліформних бактерій, які мешкають у каналізаційних стічних водах). Існує вірогідність, що стоки з Білої Церкви призвели до забруднення регіонального масштабу!

Варто зазначити, що передача КП "Білоцерківводоканал" в концесію ТОВ "Білоцерківвода" відбувалося без проведення громадських слухань, про що свідчить звернення до Всеукраїнської екологічної ліги.

Всеукраїнська екологічна ліга буде вимагати у суді визнання ТОВ «Білоцерківвода» забрудниками р. Рось та компенсування шкоди, нанесеної довкіллю.

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи