Вівторок 25 черв. 2024
Робота Лабораторії екологічного виховання може бути припинена
20 січ. 2015

В результаті адміністративної реформи робота Лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України може бути припинена.

Лабораторія екологічного виховання – це єдина структура в Україні, яка фахово займається питаннями організаційно-методичного супроводу екологічного виховання школярів різного віку, обґрунтуванням та розробкою інтерактивних технологій та змістом формування екологічної компетентності учнів загальноосвітньої школи.

Лабораторію було створено у 1992 році. Чотири співробітники підрозділу мають наукові ступені кандидатів педагогічних наук. З часу створення на базі лабораторії пошукувачами та аспірантами були підготовлені та захищені 10 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата  педагогічних наук. Кількість аспірантів та пошукувачів лабораторії постійно зростає, що свідчить про актуальність проблематики і професійний рівень співробітників.

Діяльність лабораторії складається з проведення експериментальної роботи з визначення рівня сформованості екологічної культури особистості, проведення спеціальних інтерактивних тренінгів для вчителів з метою оволодіння ними комплексом ефективних методик екологічного виховання школярів.

Серед міжнародних проектів, над якими сьогодні працює лабораторія – проект  ОБСЄ «Зелений пакет» (GreenPack). З 2011 р. лабораторія співпрацює з ПРООН (UNDP) у міжнародному проекті «Кожна крапля має значення», який об’єднує Болгарію, Грузію, Росію, Румунію, Туреччину та Україну. В його рамках здійснено  науково-педагогічну та методичну адаптацію для України посібника «Чорноморська скринька», розробленого міжнародною групою експертів.

Серед найвагоміших розробок і публікацій співробітників – збірник програм «Екологічна освіта школярів», навчально-методичний посібник «Екологічні ігри, задачі, вікторини», науково-методичний посібник «Формування екологічної компетентності школярів», методичні посібники для вчителів «Екологічна етика», «Екологічна естетика». У 2014 р. вийшли друком навчальні і методичні посібники «Формування культури екологічної поведінки учнів основної школи», «Формування екологічно доцільної поведінки школярів», «Школа екологічного вчинку», «Екологічний календар».

Всеукраїнська екологічна ліга звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Л. М. з проханням сприяння продовженню роботи Лабораторії екологічного виховання. 

В розділі "Новини":

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи