Четвер 07 груд. 2023
Відбулися громадські слухання з приводу діяльності «Роза-хутро»
 

IMG 730111 серпня 2015 року з ініціативи мешканців селища Жовтневе відбулися громадські слухання щодо впливу діяльності ДП «Роза-хутро» на навколишнє середовище.

У слуханнях взяли участь: Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, Юрій Левченко, народний депутат України, Сергій Салата, начальник управління екологічного моніторингу та атмосферного повітря Міністерства екології та природних ресурсів України, Таміла Долгачова, головний інженер ДП «Роза-хутро», Володимир Загривенко, голова ініціативної групи та мешканці селища Жовтневе. Загалом були присутні 323 особи.

Позицію місцевого населення представляв Володимир Загривенко, який розповів, що в листопаді 2014 року мешканці відчули жахливий сморід, причиною якого стала діяльність підприємства «Роза-хутро». Крім цього, жителів турбують виробничий шум та забруднення повітря часточками штучного хутра. Вони скаржаться на погіршення самопочуття внаслідок алергічних реакцій, подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, респіраторні захворювання тощо.

Тетяна Тимочко зазначила, що на засіданні не було представників районної державної адміністрації, це черговий раз підтвердило байдужість влади до проблем населення. Крім цього, безвідповідальними були дії контролюючих державних органів, які не визнали порушення природоохоронного законодавства і не здійснили відповідних заходів для їхнього усунення. Це є не тільки порушенням прав громадян на чисте довкілля, а й нехтування своїми службовими обов’язками, тим більше, що їхня зарплатня виплачується з податків населення, в тому числі й мешканців селища Жовтневого.

Rosa hutroГромадськість буде домагатися модернізації підприємства, зокрема використання звукоізолюючих матеріалів у приміщеннях, у яких є джерела шуму, та встановлення фільтрів з вищим ступенем очищення, або його закриття.

У підсумку було ухвалено такі рішення:

1. Звернутися до першого заступника директора – начальника управління екології та природних ресурсів з вимогою не надавати дозвіл на роботу ДП «Роза-хутро».

2. Взяти підфакельну пробу атмосферного повітря за участю незалежної екологічної експертизи в присутності активістів.

3. Звернутися до головного управління Держсанепідемслужби м. Києва з оскарженням рішення про віднесення ДП «Роза-хутро» до V класу за санітарною класифікацією.

4. Залучити журналістів для проведення журналістського розслідування.

5. Звернутися до КМДА зі скаргою на бездіяльність керівників Святошинської районної державної адміністрації.

6. Звернутися до КМДА з вимогою надати прилеглим до ДП «Роза-хутро» районам статус житлової зони.

7. Створити Громадську раду селища Жовтневе.

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи