Вівторок 16 лип. 2024
Просвітницькі семінари для вчителів та бібліотекарів Миколаївської області (15-16 квітня 2015 р., м. Миколаїв)

У рамках ініціативи «Громадське лобіювання інтеграції екологічної складової у стратегії і програми регіонального розвитку» Всеукраїнська екологічна ліга провела просвітницькі семінари для вчителів та бібліотекарів Миколаївської області.

IMG 233915 квітня 2015 року в приміщенні Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар «Еколого-просвітницька діяльність у педагогічній діяльності», на якому фахівці ВЕЛ розповідали про педагогічні методи та прийоми, які використовують для формування у дітей екологічного світогляду та дбайливого ставлення до природи.

У семінарі взяли участь учителі з більш ніж 20-ти населених пунктів Миколаївської області.

IMG 2352Під час заходу керівник виконавчого комітету Всеукраїнської екологічної ліги Олена Шемет розповіла про основні напрями природоохоронної діяльності Ліги. Вона акцентувала увагу на акції «Заміни лампу – зміни світ», яка наразі проходить у рамках проекту ПРООН в Україні «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення».

IMG 2344Координатор Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» Наталія Данилюк продемонструвала частину тренінгу для дітей «За життя без сміття», який можна проводити зі школярами різного віку. Він складався з різних структурних елементів, таких як рефлексія, створення міні-проектів, презентацій та ін. Серед методичних прийомів були представлені руханка «Австралійський дощ» та мозковий штурм.

IMG 252316 квітня 2015 року в Миколаївській обласній науковій бібліотеці імені О. Гмирьова відбувся семінар «Еколого-просвітницька діяльність у бібліотечній справі». Експерти Всеукраїнської екологічної ліги зосередили увагу на проблемах споживацького способу життя, коли людина для задоволення свої потреб використовує більше речей, ніж їй потрібно. При цьому більшу частину з них викидають до ще того, як предмети втратять свої функціональні властивості. Таким чином, швидкість утворення побутового сміття перевищує темпи його утилізації. Учасникам семінару був продемонстрований фільм «Історія речей», в якому показано екологічні наслідки масштабного виробництва  товарів у бідних країнах світу.

IMG 2368Бібліотекарям Миколаївської області було безкоштовно передано 68 екземплярів третього тому Екологічної енциклопедії та комплекти літератури природоохоронного спрямування.