Субота 25 трав. 2024
День Сонця

3 травня – День Сонця (National Day of the Sun) 

Сонце1Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця.

sun stanciiСонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі – від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю – нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.

Сонце5Всі зацікавлені категорії населення по всій Європі організовують різні заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. День Сонця дає шанс кожному привернути увагу до здійснюваних проектів, отриманих результатів, нових розробок або продукції, що випускається, і в той же час одержати вигоду від рекламування своєї діяльності як частини загальноєвропейського події.

Так, у 2016 році Всеукраїнська екологічна ліга створила Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта» (Корсунь-Шевченківській район Черкаська область), у якому все організовано за екологічними принципами, на засадах гармонійного існування людини в природі, зокрема, працює сонячна батарея та використовуються енергоощадні лампи, для опалення будівлі встановлено твердопаливний котел та енергоефективні вікна, закладена експериментальна ділянка органічного землеробства та енергетичної верби.