Вівторок 25 черв. 2024
День дій за заборону ядерної зброї

6 серпня – День дій за заборону ядерної зброї

 

У цей день 6 серпня 1945 р. американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу.

d antinuclear_weapКолосальних збитків було завдано довкіллю і здоров’ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини.

На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.

5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією була укладена міжнародна угода про неядерний статус України – Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Після підписання Будапештського меморандуму Україна в певний термін відмовилася від всієї ядерної зброї, розміщеної на її території, послідовно і неухильно дотримувала і дотримує зобов’язання не приймати, не виготовляти і не купувати такої зброї. Угода містить пункти, котрі надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.