Понеділок 27 трав. 2024
Всесвітній день здоров’я

7 квітня – Всесвітній день здоров’я (World Health Day) 

В цьому році, як ніколи дуже надзвичайно актуальною темою є охорона здоров'я.

Багатовікова мудрість народу про ключову роль здоров’я в житті людини вкоренилося у нашій суспільній свідомості висловом: «Буде здоров’я ‒ решта все додасться». І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. В цей день в 1948 році набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ).

У зв’язку з постійною зміною клімату та забрудненням довкілля щораз актуальнішим стає питання охорони здоров’я. Цей день ООН запропонувала відзначати для того, щоб більшість країн звернула особливу увагу на різні аспекти охорони здоров’я.

Day zdorovya_2У доповіді ВООЗ «Профілактика хвороб за допомогою навколишнього середовища – оцінка тяжкості хвороб, спричинених навколишнім середовищем» зазначено, що 24% усіх хвороб у світі виникають та розвиваються через несприятливі умови довкілля. Зокрема, у дітей з цим пов’язано 33% усіх випадків захворювань.

день здоровя2Всеукраїнська екологічна ліга приділяє особливу увагу впливу довкілля на здоров'я людини. П'ятнадцять років Всеукраїнська екологічна ліга спільно з Міністерством охорони здоров’я України і Тернопільським державним медичним університетом імені І. Я. Горбачевського МОЗ України проводить всеукраїнську науково-практичну конференцію «Довкілля і здоров’я» (2017 р., 2018 р.). Метою конференції є узагальнення результатів досліджень про зміни життєдіяльності організму під впливом факторів довкілля та роль громадськості, владних структур у попередженні і усуненні негативних наслідків дії цих факторів.

Всеукраїнська екологічна ліга бажає всім хворим ‒ якнайшвидшого одужання, медикам ‒ хорошої матеріальної і технічної бази, всім нам ‒ бути здоровими і життєрадісними!