Середа 19 черв. 2024
Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин

23 червня 1979 року – Прийняття Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Бонн, Німеччина) 

ОрланКонвенція про збереження мігруючих видів диких тварин – міжнародний договір, укладений у рамках Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP). Станом на 2008 рік, 109 країн Африки, Європи, Центральної і Південної Америки, Азії та Океанії стали країнами-учасниками Конвенції. Україна приєдналася до Боннської Конвенції в 1999 році. Мета Конвенції – розроблення і вжиття спільних заходів щодо збереження мігруючих видів тварин протягом усього їхнього міграційного шляху на землі, у повітрі та воді.

slonМігруючі тварини не визнають кордонів і саме тому часто зазнають значного негативного впливу через деградацію місць, де вони розмножуються, живляться або зимують. Дуже часто їхня чисельність зменшується внаслідок інтенсивного полювання. Охоронні заходи щодо мігруючих видів диких тварин залежать від того, до якого з двох додатків до Конвенції внесено відповідні види. Додаток I містить перелік мігруючих видів, які перебувають під загрозою зникнення, до Додатку II занесено види, стан яких є несприятливим і для їх збереження потрібне міжнародне співробітництво.

Через територію України мігрують деякі види ссавців, її також перетинає один з основних шляхів міграції птахів з Європи до інших частин світу. Зокрема, Чорноморський біосферний заповідник, Сиваш, Дунайські плавні, коси Азовського моря та інші території є місцями зупинки, гніздування та живлення величезної кількості птахів, серед яких є види, занесені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).