Понеділок 20 трав. 2024
Прийняття Базельської конвенції

nebezpechni vidhody22 березня 1989 року – Прийняття Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (Базель, Швейцарія)

Проблема транскордонного перевезення небезпечних відходів привернула до себе увагу в 80-х роках. Різке зростання витрат на переробку отруйних для навколишнього середовища відходів призвело до появи прибуткової торгівлі «отруйним товаром». Небезпечні відходи почали вивозити в країни Африки, Східної Європи та інші регіони світу, де втрачався контроль за їх зберіганням і переробкою, внаслідок чого відбувалося забруднення ґрунту, води і повітря.

Для боротьби з подібної практикою під егідою Програми ООН з навколишнього середовища в м. Базель була прийнята Конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням, до якої приєдналося понад 170 країн. Україна ратифікувала Конвенцію в 1999 році.

Мета Конвенції – скорочення і контроль транскордонних перевезень промислових відходів. У ній передбачено заходи з погодження і умови транскордонних перевезень небезпечних та інших відходів.