Середа 22 трав. 2024
Міжнародний день захисту дитинчат тюленів

tulen115 березня–Міжнародний день захисту дитинчат тюленів

У більшості країн світу 15 березня відзначають Міжнародний день захисту дитинчат тюленів. У цей день проводять демонстрації та пікети проти вбивства більків – дитинчат тюленів. На цей час полювання на тюленя дозволено лише в двох країнах світу – Канаді та Росії. Однак у Канаді промисел досить суворо квотують і контролюють. У Росії ж не заборонено полювання на новонароджених дитинчат.Раніше промисел вели в Карелії, Мурманській і Архангельській областях, однак Карелія і Мурманськ відмовилися від участі в кривавій бійні ще в середині 90-х років ХХ ст., лише в Архангельській області триває кривавий бізнес, який щороку приносить у жертву десятки тисяч новонароджених дитинчат тюленів. Протягом одинадцяти місяців самка тюленя виношує своє єдине дитинча, щоб з настанням весни народити його на льоду Білого моря. Близько двох тижнів після народження, поки мама годує його молоком, хутро белька залишається білосніжним. Саме через це хутро щорічно десятками тисяч гинуть новонароджені дитинчата тюленів. Завдяки активній боротьбі світової громадськості проти такого жорстокого промислу, імпорт і продаж хутра дитинчат тюленів у США, Мексиці та Європі було повністю заборонено.

В Україні єдиний представник родини тюленевих – білочеревий тюлень, якого ще називають тюлень-монах. Це дуже рідкісна тварина, занесена до Червоної книги України. Сьогодні чисельність тюленів у Чорному морі становить не перевищує 100 особин, і, на жаль, поголів’я цих тварин скорочується. Серед основних чинників, що впливають на зникнення тюленя-монаха, – забруднення морської води стічними водами і скорочення кормової бази, загибель тюленів у нейлонових сітках, браконьєрство, збільшення чисельності населення в приморських районах і руйнування місць їхнього проживання.

1 червня 1972 рокув Лондоні (Великобританія) було підписано Конвенцію про збереження антарктичних тюленів, яка встановлює обмеження на комерційний промисел трьох видів тюленів і заборону полювання на інші види. Визначено зони розмноження і тривалого наукового вивчення тюленів, де виловлювати їх заборонено.Зараз СторонамиКонвенції є 18 країн.