Понеділок 20 трав. 2024
Прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) (Вашингтон, США)

CITIESobkl3 березня 1973 року – Прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) (Вашингтон, США)

Текст Конвенції був підписаний під час зустрічі представників 80 країн. Україна стала учасницею Конвенції у березні 2000 року.

Однією з основних причин різкого зменшення багатьох видів тварин і рослин є міжнародна торгівля. Мета Конвенції полягає в розробленні умов гарантування того, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їхньому виживанню. В ній представлено різні ступені захисту для більш ніж 33 тис. видів тварин і рослин. Цією Конвенцією визначено порядок торгівлі видами дикої флори і фауни стосовно трьох категорій, внесених до трьох додатків до Конвенції.

dyki tvarynyДодаток I (близько 800 видів) містить види, що перебувають під загрозою зникнення і торгівля якими несприятливо впливає або може вплинути на їхнє існування. Торгівлю цими видами дозволено лише у виняткових випадках.

Додаток II (майже 32 500 видів) включає види, які на цей час хоч і необов’язково перебувають під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою, якщо торгівля представниками таких видів не буде відповідним чином регулюватися.

Додаток III (до 300 видів) містить види, питання торгівлі якими підлягають регулюванню в межах національних юрисдикцій і стосовно яких потрібне співробітництво окремих країн у сфері контролю за торгівлею.