Понеділок 22 квіт. 2024
Будівництво звіроферми загрожує національному природному парку

 Активісти Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги виступили проти будівництва звіроферми на території майбутнього Національного природного парку «Орільський».

10 листопада 2014 року в медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція, присвячена будівництву ферми для вирощування норки на території, що зарезервована для створення Національного природного парку «Орільський» (Петриківський район, Дніпропетровська область).

ЗвірофермаНа прес-коференції були присутні: голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, доктор біологічних наук, професор Юрій Грицан; член Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, кандидат біологічних наук, доцент Борис Барановський; член еколого-туристичного об’єднання «Орлан», кандидат біологічних наук, доцент Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара Вадим Манюк; голова Дніпропетровської обласної організації України Товариства охорони природи Павло Ломакін; виконавчий директор Днепродзержинської громадської екологічної орагнізації «Голос природи» Євген Колишевський.

orelskiy nac parkНаціональний природний парк «Орільський» заплановано створити в межах трьох областей України –Дніпропетровської, Харківської та Полтавської. Загальна площа парку – 82,8 тис. га. Територія майбутнього національного природного парку має високий рівень біорізноманіття: тут трапляються такі рідкісні види, як горностай, тхір степовий та видра річкова. Раритетна флора басейну р. Оріль налічує 117 видів. Серед них 1 вид  занесено до Світового Червоного списку, 2 – до Європейського Червоного списку, 22 види – до Червоної книги України.

Звіроферма є об’єктом, що становить підвищену екологічну небезпеку, тому її будівництво поставить під загрозу існування парку. В процесі функціонування звіроферми утворюється велика кількість органічних відходів. Хоч розробники завпевнять, що сухі відходи будуть складувати, де вони перетворюватимуться на компост, фахівці стверджують, що відходи хижаків не підходять для удобрювання рослин. До того ж, з поверхневим стоком забруднюючі речовини будуть потрапляти до русла р. Оріль та Запорізького водосховища.

За участю фахівців профільних обласних структур, правоохоронних органів та активістів Всеукраїнської екологічної ліги була створена робоча група для розгляду питань, пов’язаних з будівництвом звіроферми для вирощування норки. Робоча група проаналізувала пакет документів, наданих ТОВ ВБК «Агропромінвест», стосовно зміни цільового призначення земельної ділянки (землевпорядна документація) та виявила ряд порушень, які були визнані компанією-забудовником та підлягають подальшому виправленню, на чому наголошують активісти Всеукраїнської екологічної ліги.

Для уникнення подібних конфліктних ситуацій робоча група рекомендує загальними зусиллями органів влади, науковців та громадськості ініціювати визначення меж територій, зарезервованих для заповідання в натурі, для створенням в подальшому об’єктів природно-заповідного фонду відповідно до вимог чинного законодавства України. В свою чергу, ТОВ ВБК «Агропромінвест» висловив свою готовність частково фінансувати створення регіонального ландшафтного парку «Петриківський» та в своїй діяльності керуватися вимогами чинного законодавства України.

Крім цього, на засіданні обласної ради було прийнято рішення стосовно фінансування створення національного природного парку «Орільський» на 2015 рік з обласного бюджету.

 Виїзне засідання громадських активістів до с. Шульгівка (27 березня 2015 р.)  

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи