Понеділок 22 квіт. 2024
Коростенський завод МДФ - загроза для довкілля та здоров'я мешканців

zavod

Вже декілька років поспіль ПрАТ «Коростенський завод МДФ», що знаходиться у Житомирській області, забруднює довкілля та загрожує здоров’ю населення.

Ще у 2012 році Державна екологічна інспекція призупинила діяльність підприємства за результатами розслідування. Жителі с.Сингаї Коростенського району звернулися до органів влади з повідомленням, що біля греблі на р.Уж виявлено замор риби. 

Результати аналізів проб скиду стічної води біля локальних очисних споруд ПрАТ «Коростенський завод МДФ» та скиду зливових стоків показали наявність забруднення, вплинуло на якість води в річці Уж, а саме характерний сильний запах хвої, великий вміст хлоридів – 423 мг/дм3, сульфатів 384 мг/дм3, загального заліза 7,85 мг/дм3, БСК5 – 325 мгО/дм3, ХСК – 1464 мгО/дм3 та зменшений водневий показник – рН 4,15 (при нормі рН 6,5 – 8,5), який впливає на кислотність води у р. Уж. Висока концентрація показника ХСК (хімічного споживання кисню) означає хімічне забруднення річки, так як потрібна велика кількість кисню для окислення хімічних речовин.

Завод було оштрафовано на суму близько півтора мільйона гривень.

zamor rybi 2012

Замор риби на річці Уж у 2012 році

Проте, у тому ж місяці екологічними інспекторами були виявлені виявлені перевищення нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря оксидів азоту в 26 раз та оксиду вуглецю у 15 разів.

Крім зазначеного, мешканці стурбовані масовою вирубкою лісів в околицях міста, і як наслідок - погіршенням екологічної ситуації на цій території. "За стандартами, при виробництві МДФ повинні використовуватися відходи деревини, а на ділі вирубуються гектари лісу",– повідомляють активісти. 

люди уменьш

Мітинг біля ПрАТ «Коростенський завод МДФ» 

3 жовтня 2014 року Всеукраїнська екологічна ліга організувала мітинг біля Коростенського заводу МДФ. Сотні місцевих жителів прийшли протестувати проти забруднення довкілля, яке здійснює вищезгадане підприємство. Керівництво заводу, попереджене про акцію, закрило ворота та виставило посилену охорону, а на півдорозі до заводу активісти помітили вантажні машини з лісом. 

ТВ с прессой уменьш

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко біля Коростенського заводу МДФ

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначила, що завод має запропонувати мешканцям Коростеня достатньо серйозну програму оздоровлення екологічної ситуації, пов’язану з модернізацією очисних споруд.

dereva

Машина зі зрубаним лісом біля Коростенського заводу МДФ

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи