П'ятниця 14 черв. 2024
27 березня 2019 року відбулась презентація науково-популярного документального фільму «Донеччина заповідна – насіння життя»

IMG 582727 березня 2019 року у м. Краматорськ, у конференц-залі Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облас­ної державної адміністрації відбулась презентація документального фільму «Донеччина заповідна – насіння життя!». Він був створений в рамках ре­алізації Програми Донецької ОДА «Екологічними стежками рідної України», за ініціативи Всеук­раїнської екологічної ліги та технічної підтримки телекомпанії «Орбіта».

Фільм розповідає про унікальні природоохоронні об’єкти Донецької області: Український степовий природний заповідник, національні природні парки «Святі гори» та «Меотида», регіональні ландшафтні парки «Краматорський», «Клєбан-Бик» та «Слов’ян­ський курорт».

На прем’єрному показі були присутні представ­ники органів влади, громадських природоохоронних організацій, ЗМІ, науковці, освітяни.

Учасників привітав Олександр Неклеса, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Доне­цької ОДА, начальник управління природно-заповід­них територій, лісового господарства та регуляторної політики. Він представив інформацію про екологічні проблеми області та наголосив на важливості ство­рення подібних фільмів, завдяки яким Донеччина постає перед глядачами не лише як промисловий регіон, але і як потенційний об’єкт для екотуризму.

IMG 5807

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської еко­логічної ліги, висловила слова подяки Донецькій обласній державній адміністрації за підтримку природоохоронних ініціатив, працівникам об’єктів природно-заповідного фонду за сприяння знімаль­ній групі під час роботи над фільмом, телекомпанії «Орбіта» за сучасні новітні технології, які дали змогу представити у цьому матеріалі прекрасні куточки заповідної Донеччини.

thumb 861 location photo big

Олексій Бурковський, заступник голови Доне­цької обласної організації Всеукраїнської екологіч­ної ліги, розповів учасникам про ідею та процес створення фільму саме у науково-популярному фор­маті. Не зважаючи на воєнні дії на Сході України, активісти ВЕЛ спільно з науковцями продовжують діяльність зі створення об’єктів природно-заповід­ного фонду. На початок 2019 року в області обліко­вуються 150 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 97593,6 га.

Незабаром цей матеріал стане доступним широ­кому колу глядачів, а також буде переданий для ви­користання навчальними закладами різних рівнів.

У фільмі «Донеччина заповідна – насіння життя» представлені яскраві кадри відео- та аерозйомки заповідних об’єктів природно-заповідного фонду, що супроводжуються не тільки захоплюючими краєвидами, а й змістовним текстовим наповненням. Призначення цієї роботи – показати всім, які унікальні та цінні території необхідно зберегти для майбутніх поколінь.

Учасники прем’єрного показу після перегляду ділились захопленими та позитивними враженнями від змістовного та естетичного наповнення фільму. Багато разів висловлювались слова вдячності та підтримки команді, що працювала над створенням цього матеріалу.36039 800x600 kovyl

Фільм вже викладено у мережу і він є доступ­ний широкому колу глядачів, як в повнометраж­ній версії, так і в скороченій. Повнометражну версію фільму можна переглянути тут

 

140597 11116 800x600 svjatye gory 1

684