Неділя 14 лип. 2024
Соціальні аспекти використання пестицидів у Вінницькій області

  Всеукраїнська екологічна ліга бере участь у проекті «Підвищення потенціалу для усунення та запобігання повторного використання непридатних пестицидів в якості моделі для вирішення проблеми невикористаних небезпечних хімічних речовин на території колишнього Радянського Союзу», який фінансується Європейським Союзом та Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН.

  В рамках проекту відбувся візит іноземних координаторів Ріни Гуаданіні та Пола Лівенса до України. Також до них приєдналася представниця громадської організації «Білоруський Зелений хрест» Юлія Середа.

  11 листопада 2014 року у селі Вищеольчедаїв (Мурованокуриловецький район Вінницької області) у приміщенні сільської загальноосвітньої школи відбувся круглий стіл «Проведення базового дослідження з впливу пестицидів в Україні з особливою увагою до соціальних аспектів використання пестицидів та визначення вразливих груп».

У засіданні взяли участь:

– Ріна Гуаданіні (Rina Guadagnini), координатор проекту, представник громадської організації «Мережа дій з поводження із пестицидами» PAN-UK, Великобританія;

– Пол Лівенс (Paul Lievens), координатор комунікаційної діяльності проекту, PAN-UK, Великобританія;

– Олена Пащенко, заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги, Україна;

– Олександр Мудрак, голова Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, заступник голови Громадської ради при Вінницькій обласній державній адміністрації, Україна;

– Тетяна Квятковська, сільська голова с. Вищеольчедаїв, Вінницька область, Україна;

– Віктор Ольшевський, сільський голова с. Снітків, Вінницька область, Україна;

а також фермери, сезонні робітники, вчителі та учні школи.

IMG 1446

Засідання круглого столу «Проведення базового дослідження з впливу пестицидів в Україні з особливою увагою до соціальних аспектів використання пестицидів та визначення вразливих груп»

Пані Ріна провела презентацію «Вплив пестицидів на організм людини», яка зацікавила як дорослих, так і дітей. (з матеріалами можна ознайомитись за посиланням)

Після закінчення круглого стоглу учасники отримали інформаційні матеріали: буклети «Отрутохімікати та пестициди – загроза для вашого здоров’я та життя» та «Як зменшити ризики від використання пестицидів».

Було проведено опитування серед фермерів, сезонних робітників та дітей, спрямоване на виявлення рівня обізнаності населення відносно правил безпеки поводження з пестицидами, а також випадків отруєння хімікатами.

Координатори проекту разом з членами Всеукраїнської екологічної ліги відвідали склад з непридатними пестицидами у с. Снітків, біля якого в безпосередній близькості знаходяться яблуневі сади та поля ягідних культур.

IMG 1469

IMG 1479

Склад з непридатними пестицидами у с. Снітків (Вінницька область)

Також відбулась зустріч з питань використання пестицидів із власниками та агрономом фермерського господарства, у якому вирощують ягідні культури (полуниця, лохина, смородина червона).

IMG 1558

Поля ягідних культур біля складу з непридатними пестицидами