Неділя 14 лип. 2024
Шляхи підвищення обізнаності населення щодо наслідків використання пестицидів

  12 листопада 2014 року в рамках проекту «Підвищення потенціалу для усунення та запобігання повторного використання непридатних пестицидів в якості моделі для вирішення проблеми невикористаних небезпечних хімічних речовин на території колишнього Радянського Союзу» був проведений круглий стіл «Шляхи підвищення обізнаності населення щодо наслідків використання пестицидів».

  Захід відбувся у приміщенні Вінницького обласного інституту післядипломної освіти. У круглому столі взяли участь Ігор Осадчук -  перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Вінницької області, Василь Петрук - доктор технічних наук, директор інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету, Роман Петрук - кандидат технічних наук, старший викладач Вінницького національного технічного університету, Ріна Гуаданіні (Rina Guadagnini) - координатор проекту, представник громадської організації «Мережа дій з поводження із пестицидами» PAN-UK, Великобританія, Пол Лівенс (Paul Lievens) - координатор комунікаційної діяльності проекту, PAN-UK, Великобританія, Юлія Середа - представниця громадської організації «Білоруський Зелений хрест», Олена Пащенко - заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги, Олександр Мудрак - голова Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, заступник голови Громадської ради при Вінницькій обласній державній адміністрації та Оксана Мартинова - програмний менеджер проекту.

Докладніше про круглий стіл дивіться у програмі "Екосвіт".

IMG 1625

Засідання круглого столу «Шляхи підвищення обізнаності населення щодо наслідків використання пестицидів»

  Після засідання круглого столу координатор проекту Ріна Гуаданіні провела зустріч із фермерами та сезонними робітниками. Під час зустрічі Ріна розповіла про правила поводження з пестицидами у фермерських господарствах та загрози для здоров’я під час використанні отрутохімікатів.

  Також були обговорені проблеми стихійних звалищ непридатних пестицидів та небезпека забруднення територій. Учасники круглого столу були поінформовані про правила безпеки поводження з непридатними пестицидами та загрози, які вони становлять для здоров’я людей.

  Члени Всеукраїнської екологічної ліги разом з іноземними координаторам проекту відвідали сільськогосподарські магазини, у яких провели огляд умов зберігання пестицидів для продажу та опитування співробітників. Було виявлено, що умови зберігання задовільні, зокрема пестициди зберігаються у герметично закритих ємностях, в оригінальних упаковках у скляних закритих шафах. Проте, в одному з магазинів протруєне насіння зберігалося у відкритих мішках в безпосередньо у торговому залі магазину, що є небезпечно та неприйнятно. Координатори проекту опитали співробітників магазину на предмет обізнаності щодо правил поводження з пестицидами, а також залишили інформаційні матеріали. 

IMG 1659IMG 1693

Відвідування сільськогосподарського магазину у Вінниці