П'ятниця 01 лип. 2022
Лютий 2013 р. – Мітинги проти видобутку сланцевого газу в Україні

Донецька область

0122 лютого 2013 року в Красноармійську Донецької області пройшла акція протесту проти видобутку сланцевого газу в Україні. Опівдні біля виконкому зібралися місцеві громадські активісти та мешканці міста.

Підтримати протестувальників приїхали жителі Донецька, які раніше проводили аналогічний мітинг біля Донецької обласної державної адміністрації.

02Всього зібралося близько 70 чоловік. Основною вимогою організаторів мітингу було введення мораторію на видобуток сланцевого газу на території самого міста і району. За їхніми словами, в околицях Красноармійська є принаймні три точки, де планують здійснювати роботи. Рішення про видобуток сланцевого газу в цьому регіоні обурило громадськість.

Мітинг 25 лютого у Слов’янську зібрав понад півтори тисячі людей на площі біля будівлі міськради. Вони протестували проти видобутку газу зі щільних піщаників у Донецькій області. Нагадаємо, 16 січня 2013 року на 18-й сесії Донецької обласної ради 6-го скликання було прийнято рішення «Про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська». 23 січня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про розподіл продукції від видобутку газу на Юзівській ділянці між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment BV та «Надра Юзівська». Як раніше повідомлялося, 24 січня цього року в Давосі в присутності Президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Нідерландів було підписано газову угоду між Shell та компанією «Надра Юзівська».

0328 лютого громадськість Донецька зібралася на черговий мітинг проти видобутку сланцевого газу в регіоні. Захід розпочався з театралізованої вистави, де корумповані чиновники і Shell намагаються поділити нещасну дівчину – Україну.

Свою стурбованість ймовірними наслідками видобутку сланцевого газу висловили представники екологічних громадських організацій та прості донеччани. Крім того, що мешканці Донеччини можуть залишитися без питної води, існує ймовірність землетрусу, оскільки Донецька область є сейсмічно активною зоною. Ця активність у регіоні підвищується внаслідок закриття шахт та їх затоплення, тому гідророзрив може пришвидшити цей процес.

Харків

05У Харкові 17 березня на площі Свободи пройшов пікет проти видобутку сланцевого газу. Люди прийшли з плакатами «Україна не полігон для дослідів», «Врятуємо річку Сіверський Донець від засланців», «Сланцевий газ?! Йди геть!». Учасники пікету виступили проти технології видобутку сланцевого газу методом гідророзриву, оскільки ця технологія є небезпечною для довкілля.

06

08

10

Було прочитано 2157 разів