Понеділок 06 груд. 2021
5 червня 2008 р.

У Всесвітній день охорони навколишнього середовища Всеукраїнська екологічна ліга розпочала загальноукраїнську інформаційну кампанію щодо генетично модифікованих продуктів «Обери справжнє».

По всій Україні за ініціативою ВЕЛ в цей день відбулися прес–конференції, виступи науковців у засобах масової інформації, виставки та інші заходи, метою яких є:

-       привернути увагу громадськості до можливих загроз, що несуть продукти, які містять генетично модифіковані організми, для здоров’я людей і, особливо, дітей, а також навколишнього середовища;

-       сприяти підвищенню споживчої культури українських громадян, через їх уважне ставлення до супроводжувальної інформації, що вміщена на продуктах харчування та свідомий вибір у питаннях здорового харчування;

-       спонукати органи державної влади до посилення контролю за якістю харчових продуктів та запровадження обов’язкового маркування продуктів, які містять ГМО.

У Києві інформаційна кампанія розпочалася прес–конференцією в приміщенні УНІАН.

Заходи регіональних осередків ВЕЛ які розпочали загальноукраїнську інформаційну кампанію щодо генетично модифікованих продуктів «Обери справжнє!»:

Вінницька ОО ВЕЛ розпочала обласну компанію «Обери справжнє», для проведення акції були видані інформаційно-просвітницькі буклети «Генетично модифіковані організми: ризики та загрози».

Волинська ОО ВЕЛ організувала проведення громадських слухань в Державному управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області щодо ситуації, пов’язаної з генетично модифікованими організмами в Україні.

Дніпропетровська ОО ВЕЛ провела круглий стіл в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Свєтлова. Були обговоренні питань, пов’язаних з біобезпекою на Громадській раді при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області. П’ятихатський районний осередок ВЕЛ – виступи на радіо та телебаченні.

Донецька ОО ВЕЛ запланувала проведення щокварталу круглих столів з питань ГМО в Будинку природи м. Донецька.

Житомирська ОО ВЕЛ провела рейд з представниками ЗМІ, державної екологічної інспекції по торговим центрам міста, здійснила перевірку маркування харчових продуктів на наявність ГМО. Бердичівський РО ВЕЛ організував громадські слухання для різних представників районних громадських організацій «Українці мають право знати про те, що вони споживають…».

Члени Запорізької ОО ВЕЛ запланували зробити виступи на радіо, повідомлення в пресі щодо проблем, пов’язаних із ГМО. В Запорізькому національному університеті відбувся круглий стіл «Міфи в екології», присвячений проблемам, пов’язаними з ГМО.

Були проведені тематичні круглі столи, присвячені питанням, пов’язаними з ГМО (Білгород-Дністровський РО ВЕЛ Одеської області, Хорольський РО ВЕЛ Полтавської області).

Сумська О ВЕЛ здійснила рейд із представниками ЗМІ по торговим центрам міста із перевіркою маркування харчових продуктів на наявність генетично модифікованих організмів.

Херсонська ОО ВЕЛ спільно з Херсонською державною телерадіокомпанією створили два телефільми з питань ГМО (по 20 і 10 хв.), які тричі демонструвалися по обласному телебаченню. Відбулася зустріч представників ОО ВЕЛ зі студентами Херсонського економіко-правового університету, були проведені лекцій з питань біобезпеки в Україні; виступи на обласному радіо. Проведено опитування щодо поінформованості громадян з питань генетично модифікованих продуктів (в торгових центрах Херсона).

Наукова рада Хмельницької ОО ВЕЛ провела: круглий стіл «Поширення генетично-модифікованих організмів на Україні. Наслідки для довкілля та людини» на базі Хмельницького національного університету; круглий стіл з питань біобезпеки на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Серед запрошених вчителі біології, географії, екології з навчальних закладів області, представники ЗМІ;

семінар для керівників методичних об’єднань вчителів природничого циклу;

були проведені лекції для студентів у Хмельницькому національному університеті та Хмельницькому університеті управління та права; організовано інформаційні виставки з питань біобезпеки в Україні в бібліотеках міста; для дітей були розроблені інформаційні бесіди (для учнів 5–8, 10 класів).

Черкаська ОО ВЕЛ започаткувала обласну акцію «Обери справжнє» під час прямого ефіру «ГМО – міфи та реалії» на ТРК «Рось».

Члени Київського МО ВЕЛ провели лекції для студентів у вищих навчальних закладах столиці; були здійснені рейди з представниками ЗМІ по торговим центрам міста з перевіркою маркування харчових продуктів на наявність генетично модифікованих організмів.

Було прочитано 1409 разів