Середа 08 груд. 2021
21 листопада 2007 р.

Відмінено Постанову Кабінету Міністру України № 985 «Питання обігу харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми» від 1 серпня 2007 року. Отже, постанова КМУ, яка мала вступити в дію з 1 листопада, а потім термін її введення було на місяць перенесено, так і не набула чинності.

Лобісти ГМО–продуктів таки досягли свого. І далі від українців приховуватимуть інформацію, про вміст трансгенів у продуктах харчування, і далі у нас забирають природне право вибору, і далі влада відмовляється створити умови для забезпечення громадян інформацією, щодо загроз стану їх здоров’я.

Відповідно до досліджень зарубіжних учених ГМО-продукти негативно впливали на піддослідних тварин. Було встановлено, що у пацюків, які вживали трансгенну картоплю, почав знижуватись імунітет. А після споживання ГМ-томатів у тварин були знайдені порушення тканин шлунку, печінки та підшлункової. Вчені зазначають, що споживання ГМ-продуктів може також стати джерелом алергійних реакцій, негативно впливати на репродуктивну функцію.

Якщо Міністерство охорони здоров’я України підтвердить, що організм людини має потужніші механізми самозахисту ніж механізми вищезазначених тварин, то у нас є шанс на «світле майбутнє». Якщо ж таких гарантій не надійде, то з нас просто роблять піддослідних гризунів.

Постанову відмінено урядовим рішенням. Отже, ГМО-лобісти вийшли на найвищий рівень. Які ж треба було занести аргументи і скільком високим посадовим особам їх треба було запропонувати, щоб переконати владоможців у не важливості питання здоров’я всієї нації.

Яким батьком чи матір’ю треба бути щоб чиновницькі тимчасові вигоди перемогли природне здорове почуття тривоги за долю своїх же дітей та онуків.

Було прочитано 1286 разів