Понеділок 01 черв. 2020
Круглий стіл «Абсолютна заповідність: чи це врятує українські заповідники?» (25 липня 2014 р., м. Київ)

IMG 578625 липня 2014 року в м. Києві в приміщенні Великого конференц-залу Національної академії наук України (вул. Володимирська, 55) відбулося засідання круглого столу на тему «Абсолютна заповідність: чи це врятує українські заповідники?».

Організаторами заходу виступили Всеукраїнська екологічна ліга та Київський еколого-культурний центр.

На засіданні було розглянуто одне з найгостріших та суперечливих питань заповідної справи: чи потрібно запроваджувати режим заповідності в українських заповідниках?

IMG 5806Ідея абсолютної заповідності передбачає повне невтручання людини у процеси розвитку природних екосистем, виключаючи будь-який антропогенний вплив, в тому числі ту діяльність, що офіційно дозволена згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд України». У зв’язку з цим, ідея абсолютної заповідності, як і будь-яка суперечлива теорія, має як прихильників так і противників.

IMG 5814Хоча ідея абсолютної заповідності є деякою мірою філософським поняттям, але вона є тим вектором, який потрібно тримати при керуванні об’єктами природно-заповідного фонду. Але, зважаючи на відсутність належного контролю за роботою заповідників та корумпованість деяких їхніх керівників, багато хто з працівників у сфері заповідної справи виступає категорично проти впровадження режиму абсолютної заповідності. У багатьох випадках це пояснюється веденням незаконної господарської та комерційної діяльності на заповідних територіях.

Під час засідання були представлені різні точки зору відносно впровадження режиму заповідності, відбулася дискусія, обмін думками з вище означеного питання.

Zastavka 25.07У засіданні круглого столу взяли участь представники міністерств та відомств, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, заповідних об’єктів України, інститутів НАН України, науковці, громадськість, діяльність яких пов’язана зі сферою заповідної справи, ЗМІ.

 

Документи

1) Програма

2) Резолюція

Громадська приймальня

Актуально!

Снимок

 

Вплив воєнних дій на довкілля

 

 

Інфографіка

Біорізноманіття

Відходи